Letné obdobie je náročné nielen pre telo, ale aj vašu pokožku. Ako teplota stúpa, horúčava sa stáva neznesiteľnou, a hoci ste svoje telo dobre vytrénovali na boj s teplom a chladenie, to isté je potrebné aj pre vašu jemnú pokožku. Ako to urobiť a vyhnúť sa nástrahám horúceho letného počasia, ktoré môžu ohroziť vašu pokožku?

Odpoveď spočíva v adekvátnej ochrane a starostlivosti o telo a jeho pokožku. Tak si dávajte pozor a zistite spolu s nami, ktoré hrozby horúceho počasia vám môžu spôsobiť nielen na plánovanej dovolenke Turecko problémy?

Bakteriálne infekcie a mykózy

Horúca teplota poskytuje baktériám a vírusom dokonalé prostredie na to, aby sa im darilo. Teplé počasie tiež prispieva k tomu, že naše telo viac odhaľujeme a týmto nebezpečným látkam na verejných priestranstvách vystavujeme. Najhoršie na tom je, že týchto nepriateľov voľným okom vôbec nevidíme, takže ich cesta k nášmu telu a najmä pokožke je veľmi jednoduchá.

Baktérie a vírusy sú všade, a nielen na dovolenke, ale aj sedadle v autobuse s nimi môžete prísť do kontaktu.

Aby ste sa nepríjemnej mykózy nechtov a iných podobných kožných vírusových ochorení zbavili, prípadne sa im vyhli, snažte sa udržiavať si ruky čisté a väčšinou umyté. Noste so sebou dezinfekčný gél na ruky. Snažte sa vyhýbať preplneným bazénom a dôkladne si dávajte pozor na to, ako dobre sú pred prípadnými hrozbami chránené aj vaše chodidlá. Niekedy stačí jeden krátky dotyk a váš život sa môže obrátiť hore nohami.

Vyrážky z tepla

Kombinácia viacerých faktorov spôsobuje, že vaša pokožka je počas leta podráždená. Spolu s teplom, ktoré vytvára na pokožku veľký tlak, potom prichádza potenie. Niekedy však nečistoty a prach upchajú potné kanáliky pokožky a zachytia pot spolu s nečistotami, čo môže mať za následok svrbivé vyrážky, pľuzgiere alebo mini hrčky, ktorých dráždenie a zväčšenie môže podporiť aj tesné a nie práve najkvalitnejšie oblečenie.

Predchádzajte tomuto stavu tým, že sa budete udržiavať v čistote, najmä ak sa veľa potíte. Kúpte sa dvakrát denne, najmä na konci dňa a používajte antibakteriálne mydlo alebo kúpeľový gél. Udržujte sa čo najviac v suchu a týmto nepríjemným problémom sa môžete vyhnúť.

Praskanie pokožky

Nie je to len vaše telo, ale aj pokožka, ktorá znáša ťarchu dehydratácie. Ako sa potíme, prichádzame o vodu z tela, ktoré ak nie je tekutinami dostatočne zásobené, môže na sebe zanechať stopy v podobe popraskanej, suchej, podráždenej a na spálenie náchylnejšej pokožky.

Najlogickejšou odpoveďou je piť toľko vody, koľko dokážete. Fľašu s vodou preto noste stále so sebou a snažte sa ju čím skôr vyprázdniť. Do jedálnička zaraďte aj veľa štiav a letného ovocia. Ovocie ako vodný melón, ktoré má vysoký obsah vody, je obzvlášť dobré pre telo a pokožku počas leta. Môžete tiež vyhľadať hĺbkové hydratačné ošetrenia, aby ste svoju pokožku rozmaznávali.

Spáleniny

Zbavili ste sa vďaka bezbolestnej laserovej epilácii nechceného ochlpenia, aby malo slnko väčšiu šancu vašu pokožku krásne sfarbiť do hneda? Leto je na to ideálne obdobie, netreba to však s opaľovaním preháňať.

Letné slnko je dnes už aj u nás tak ostré, že môže vašu pokožku veľmi rýchlo spáliť a spôsobiť červené škvrny a vyrážky, ktoré potom bolia.

V tomto prípade je riešením slnku sa vyhýbať. Zároveň je rovnako dôležité používať kvalitný opaľovací krém s vysokým UV faktorom. Naneste ho ideálne na celú tvár, krk a paže 20 minút predtým, ako vyjdete von a uistite sa, že to isté urobíte každé štyri až päť hodín, aby ste zabezpečili nepretržitú ochranu pleti.

Je tiež vhodné, aby ľudia s citlivou pokožkou nosili počas dňa a nielen v lete oblečenie zakrývajúce čo najviac pokožky. Ak tiež po náročnom dni na slnku zakončíte svoj deň pleťovým zábalom s gélom z aloe vera, spálenú pokožku schladíte a ošetríte.

(A/PR), zdroj obrázka:Pixel-Shot/Shutterstock.com