Každá žena miluje kvety. Prekrásna kytica z čerstvých kvetov dokáže rozveseliť aj na niekoľko dní. Nech sa však o ne akokoľvek dobre staráme, kvety po pár dňoch stratia zo svojej krásy a pomaly, ale určite zvädnú. A nám zostane opäť iba prázdna váza.

Trvácnejším riešením by mohli byť umelé kvety, ale priznajme si – nie je to ono.

blog_papkv03Čo však taká kytica z papierových kvetov, ktorú si môžeme vyrobiť aj my? Nie je to náročné na zručnosť ani na financie a ešte budeme mať aj radosť, že máme doma niečo, čo sme si spravili samé.

Na výrobu papierových kvetov potrebujeme len:

  • papier – využiť môžeme akýkoľvek papier, ktorý máme doma (dokonca aj staré noviny),

  • nožnice,

  • lepidlo – v tomto prípade môžeme použiť obyčajné lepidlo na papier, ktoré máme práve doma,

  • pravítko.

Postup je veľmi jednoduchý:

 

pap_kvety-11, Vystrihnime štvoruholník z papiera a preložme ho na polovicu tak, aby vznikol trojuholník. Začiatočníkom odporúčame začať s trošku väčším štvoruholníkom (napr. 10×10 cm).

 

pap_kvety-2

2, Rohy trojuholníka zahnime na polovicu tak, aby opäť vznikol štvoruholník (na obr.: vrchol A a C preložte do vrcholu B). Práve zahnuté strany preložme tak, aby vznikli lupene (na obr.: z vrcholu A bude vrchol F na jednom lupienku a z vrcholu C bude G na druhom).

 

pap_kvety-3

3, Zahnime vyčnievajúce špičky lupienkov (vrcholy F a G).

pap_kvety-4

4, Prehnime kraje lupienkov presne na polovicu a dva kraje zlepme lepidlom.

pap_kvety-5

5, Postup opakujme až kým nebudeme mať dostatočný počet lupienkov. Na záver ich všetky na spolu zlepíme a máme hotovú prvú kvetinku. Ak chceme vytvoriť peknú farebnú kyticu, postup opakujme s papierom v rôznych farbách.

Hotovú kyticu môžeme posypať pozlátkou alebo nastriekať príjemným parfumom, aby aj krásne voňala. Dostatočne šikovné ručičky môžu vyskúšať aj iné výtvory z papiera.

pap_kvety-6

Zaujímavé inšpirácie nájdete na www.artmama.sme.sk. Takéto kytičky môžu byť nielen vhodným doplnkom do nášho bytu, ale poslúžia aj ako darček, ktorý určite poteší.

Fotopostup: blog.galeriakvetin.sk