Počasie sa konečne umúdrilo. Teploty sú stálejšie, občas vykukne aj horúce slnko, no aj tak stále musíme myslieť na prípadný dážď. Leto teda nie je celkom dokonalé, no určite sa z teplého počasia tešíme.

Najväčšiu radosť nám dáva najmä pomyslenie na letnú dovolenku, ktorú sa asi väčšina z nás chystá stráviť niekde mimo domova. V tomto období však neplánujeme len týchto pár dní a mali by sme si plánovať aj oveľa viac stretnutí s priateľmi a rodinou. Leto je predsa ideálne na rodinné oslavy, grilovačky, aj záhradné párty. Určite sa teda aj u Vás nájde dôvod, prečo oslavovať, alebo len tak zavolajte priateľov na príjemné popoludnie.

Pri akejkoľvek príležitosti však nechodíme s prázdnymi rukami. Ak ide len o posedenie, bez zvláštneho úmyslu oslavy, hostiteľom automaticky nosíme víno, prípadne koláč. Ak však už ide o oslavu narodenín alebo výročia, je dobré nezabudnúť vybrať aj vhodný darček pre oslávenca. Nemusíte kupovať drahú elektroniku, často poteší aj drobnosť a skutočnosť, že ste si na oslavu našli čas a prišli zagratulovať.

Výber toho správneho darčeka však nie je vždy jednoduchý. Ak sa nechcete uspokojiť s drobnosťou a oslavuje žena, či už je to Vaša matka, sestra, určite poteší aj značková kabelka. My ženy sme jednoducho nadšené zo všetkého, čo súvisí s módou, no drahšie doplnky si dopraje len máloktorá z nás. Poteší teda aj takýto zvláštny dar.

Oslávenca, a to najmä ženu, poteší predovšetkým pomoc s hostinou. Môžete teda upiecť obľúbený koláč, alebo pomôcť v kuchyni. Často sa však treba postarať aj o zábavu. Väčšiu aj menšiu spoločnosť zabavíte aj hrou na hudobný nástroj. Ak je aj Vaša rodina hudobne nadaná, obstojí aj klávesový nástroj ako dar, zoženiete ho na ehudobniny.sk. Rodinná „kapela“ tak oživí každú oslavu.