luxusny-kobere_ambiente.skV dnešnej dobe sa koberce vracajú do módy. Kedysi boli všade kam ste sa pozreli, ale potom ich vystriedali plávajúce podlahy a parkety, ktoré sa ľahšie udržiavali. Alebo si to ľudia aspoň mysleli. Pravda je taká, že prach sa oveľa viac víri na tvrdej podlahe ako na koberci. Všetci určite poznáme žmolky cestujúce z jedného rohu miestnosti do druhého. Koberec prachové čiastočky zadŕža a dokonca aj alergikom sa odporúčajú aspoň kusové koberce z prírodných vlákien, ktoré sa ľahko vysávajú. Ďalšou prednosťou kobercov sú predovšetkým dobré tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti.

Moderné bývanie s kobercami na mieru

Nezabúdajte, že nech je vaša miestnosť akokoľvek tvarovo atypická, je tu riešenie v podobe koberca na mieru. Potrebujete si otepliť a zútulniť váš domov? Koberec je tá správna voľba. V dnešnej dobe je možnosť si vybrať z veľkej škály kobercov či už celoplošných alebo kusových, s krátkym alebo dlhým vlasom. Od polypropylénových kobercov, ktoré sa predávajú za výbornú cenu, majú žiaľ relatívne krátku životnosť. Ich nevýhodou je, že sa rýchlo ušliapu. Ďalšou možnosťou sú koberce polyamidové. Vlákno polymaidu má tvarovú pamäť. To znamená, že koberec sa neušliape a vlákno sa vráti do pôvodnej polohy. Polyamid ako aj polypropylén sú syntetické vlákna. Samozrejmosťou medzi kobercami sú aj koberce z prírodných vlákien ako sú napríklad sisal, viskóza, banánové vlákno a vlna.

Investujte do dizajnového koberca

luxusne_koberce_ambiente.skTým najlepším medzi kobercami sú jednoznačne koberce vlnené, s kvalitou vlny od novozélandských oviec až po tie nepálske. Tieto koberce sa ručne tkajú a ručne farbia a ich výroba trvá niekedy až 6 mesiacov. „Creme de la creme“ vlnených kobercov sú tie, do ktorých sa primiešavajú vlákna hodvábu. Ten dodá vášmu kobercu lesk. Tieto koberce sa ľahko udržujú a v prípade nepálskej vlny sú dokonca skoro vode a odolné. Voda sa nevpije a ostane na povrchu, pretože vlna je mastná.

Ktorý koberec je ten pravý pre vás?

Luxusné koberce sú charakteristické jedinečným dizajnom a veľmi kvalitným spracovaním. Ich vzory a farebnosť sú nekonečné. Môžete si dokonca vybrať dizajn a zmeniť jeho farebnosť podľa Vášho vkusu. Takisto máte možnosť vybrať si veľkosť koberca a jeho tvar. Ak máte pocit, že je vaše bývanie málo útulné, koberce tento problém hravo vyriešia.