Poistenie vozidla pred vstupom na cestu je veľmi dôležitá vec, ktorej by mal každý jeden vodič venovať adekvátnu pozornosť. Nejde o žiadny rozmar, ale naopak povinnosť, ktorá vám môže zachrániť nielen život, ale aj rodinný rozpočet.

Pokračujte v čítaní a o povinnom i doplnkovom poistení vozidla a jeho výhodách sa dozviete viac.

Prečo nie je dobré výber PZP poistenia podceňovať?

Každý majiteľ vozidla je zo zákona povinný si poistiť svoje vozidlo pre prípad nehody alebo inej nepredvídateľnej situácie. Nedostatok poistenia zodpovednosti je porušením a bude mať za následok nemalé sankcie. Na druhú stranu budete musieť poškodenému hradiť nemalé náklady z vlastného vrecka, čo môže byť pre váš rodinný rozpočet devastačné. Výber dobrého PZP poistenia sa preto rozhodne neoplatí podceňovať.

Ak si k povinnému zmluvnému poisteniu vyberiete aj doplnkové, najväčšou výhodou získaného krytia bude, že ak sa stanete účastníkom dopravnej nehody a nenesiete za ňu zodpovednosť, získate určité poistné plnenie, pomocou ktorého môžete vyriešiť aj finančne náročnejšiu, no dôležitú opravu softvéru v riadiacej jednotke. V tomto prípade s vysokou pravdepodobnosťou tieto peniaze dostanete v relatívne krátkom čase.

Medzi nevýhody tohto typu doplnkového poistenia auta patrí skutočnosť, že ak ste majiteľom drahého auta, limit poistných platieb nepostačuje na úhradu škody v prípade vážnej škody v dôsledku dopravnej nehody.

Výber si uľahčite s jednoduchou PZP kalkulačkou

Nakoľko je dnes ponuka trhu obrovská, vybrať si v nej to najlepšie riešenie nie je jednoduché. Rôzne ceny, výšky krytia, podmienky uzavretia a poskytované služby spôsobujú mnohým majiteľom vozidiel pri hľadaní toho najlepšieho riešenia chaos.

Avšak, v prípade, že využijete na výber povinného zmluvného poistenia jednoduchú PZP kalkulačku, dostať sa ku kvalitnému krytiu nebude vôbec náročné. Všetky dôležité informácie si s pomocou „online konfigurátora“ zadáte v jednoduchom zozname a výsledkom bude pre vás ponuka toho najlepšieho na trhu.

(A/PR), zdroj obrázka: BLACKWHITEPAILYN/Shutterstock.com