Napriek tomu, že ide o jeden z najdôležitejších priestorov v dome, často sa na jeho kvalitné a dobré zariadenie zabúda. Práve zariadeniu kúpeľne je ale dôležité venovať nielen financie, ale i čas, ktorý bude vašou najlepšou investíciou do komfortu pri pobyte v tejto miestnosti. A práve s pomocou kúpeľňového nábytku sa dá tento cieľ veľmi jednoducho naplniť, je však potrebné pri jeho výbere dbať na určité kritériá.

A od ktorých faktorov správneho výberu kúpeľňového nábytku konkrétne závisí vaše pohodlie?

Ergonomické proporcie

Vieme, že je pre vás vzhľad asi najdôležitejší, kúpeľňový nábytok sa však v prvom rade vyberá podľa dostupného miesta, požadovaného úložného priestoru a typu kúpeľne.

Otvorený kúpeľňový nábytok bez dvierok alebo zásuvky, na ktorého montáž môžete využiť aj výkonné aku vŕtačky, je vhodný najmä na produkty, ako je zubná kefka, hrebeň, kefa na vlasy a pod., ktoré používate niekoľkokrát denne. Tieto otvorené oblasti by mali byť, pre ľahký prístup, ideálne v úrovni očí.

Police a iné otvorené kusy nábytku môžu byť vybavené peknými látkovými boxmi. Sú k dispozícii v rôznych farbách a sú obzvlášť praktické, pretože sa dajú z nábytku jednotlivo vybrať. Kúpeľňový nábytok so zásuvkami zaberá trochu viac miesta, no môžete si doň uložiť väčšie príslušenstvo alebo kozmetické či ošetrujúce produkty, ako je fén alebo elektrický holiaci strojček.

Zásuvky sú zvyčajne dostupné v šírkach 80 a 110 cm a možno ich optimálne vybaviť voliteľným delením. Moderné skrinky pod umývadlo, v ktorých šetríte priestor a chránite veci pred vonkajším prachom a vlhkosťou,  sú vhodné najmä na uloženie uterákov, kúpeľňových predložiek a/alebo iných kozmetických výrobkov.

Výber ľahko udržiavateľných materiálov kúpeľňového nábytku

Kúpeľňový nábytok je dostupný v rôznych materiáloch. Patrí medzi ne pravé drevo, MDF dosky, melamín, ale aj ratan, tepané železo a sklo.

Uvedomte si však, že skutočné drevo je náchylnejšie na farbenie ako to kompozitné. Otvorené police sa rýchlejšie zaprášia a pri skle treba častejšie používať leštidlo. Myslite aj na to, že nábytok, ktorý je blízko umývadla, sa rýchlejšie zašpiní. Tiež je veľmi dôležité, aby bol vami zvolený štýlový kúpeľňový nábytok odolný proti vode a vlhkosti.

Ak si dáte na tieto faktory správneho výberu nábytku do kúpeľne pozor, mal by vám priniesť nielen úžitok, ale aj komfort a krásu.

(A/PR), zdroj obrázka: Matveev Aleksandr/Shutterstock.com