a4Občas stačí nejaký starý kus nábytku, nejaká inak nepotrebná vec v domácnosti, jeden originálny nápad a nová vec je na svete. Ako napríklad tento domček pre deti z krabíc od vajíčok. Nasledujúce nápady a atrakcie som nafotila na oslavách 850. výročia založenia Mníchova, kde jednou z nespočetných prezentácií boli aj práce z viacerých mestských umeleckých škôl pre deti.

a5 Ak má niekto doma pár umelohmotných a už prázdnych fliaš navyše a nevie, čo s nimi, môže si vyskúšať svoju zručnosť pri stavbe takejto veže s hodinami. Fľaše boli navzájom naviazané buď motúzom alebo nejakou reťazou, ktorá bola vedená cez hrdlo a ďalej na ich dne cez vyvŕtanú dieru.
a6 Tak toto by som si sama určite netrúfala zostrojiť, ale je to krásny návrat do starých dobrých čias. Bol to ručne poháňaný predchodca súčasných kolotočov. A aj dnešné deti čakali netrpezlivo v dlhom rade na aspoň krátku jazdu minulosťou.
a7 V nasledujúcej hre sa účastníci snažia čo najrýchlejšie vyzbierať kamienky z hracieho poľa. Paličky na uchopenie sú pevne pripevnené ku stolu, takže obmedzujú deti čiastočne v pohybe. Myslím, že ako zaujímavý nápad pre detské centrum, ktoré pozná nejakého zručného stolára či ochotného domáceho kutila, je to použiteľný návod.
a8 Dúfam, že je tento obrázok dosť ostrý, aby ste na ňom rozoznali princíp hry. Na tyči sú zavesené rôzne guličky, ktoré uvediete do pohybu nezávisle od seba. Hráč ťahá lištu, na ktorej je voľne položený napr. malý pohárik a iba od jeho zručnosti závisí, či tento nebude kyvadlami zhodený.
a9 A tu je ďalší z obrázkov, kde sa potrebujete pravdepodobne trochu sústrediť. Hrajúce dievča ťahá oboma rukami za motúzy. Na ich koncoch je priviazaná lodička s dierkami. V jednej z nich je gulička. Na celej hracej ploche sú rôzne útvary, ktoré majú takisto rôzne priehlbinky. Dievčina musí zručne poťahovať motúzmi, aby vytiahla lodičku na úplný vrch obrazu a pritom nestratila ťahanú guličku na ceste hore v niektorej z nespočetných priehlbín.
a10

No a tu si deti mohli vyskúšať strielanie z detskej kuše. V okienkach sú drobné predmety, ktoré museli zostreliť.

A nakoniec prikladám niekoľko obrázkov z osláv:

a11

a12
a1

a2