Topánky sú súčasť outfitu a ak ich vyberiete nesprávne, pokazí sa celkový dojem. Poradíme vám ako vybrať tie pravé topánky k vášmu oblečeniu podľa toho na akú udalosť sa práve chystáte. Neviete aké topánky k bielym, červeným, či žltým šatám? Žiadny problém. 

Čo si na nohy obujete v bežné dni, do fitka alebo na turistiku zrejme nikto riešiť nebude. Sú to totižto miesta a situácie, ktorých dress code nie je pevne stanovený. Jednoduchý dresscode checker vám ukáže, ako to je s udalosťami, kde musíte dodržať stanovenú etiketu či sa vám to páči alebo nie. 

Zdroj: Unsplash

Svadba, stužková, ples alebo predstavenie v divadle?

Chystáte sa na svadbu ako hosť alebo ste nevesta, čí ženích? Vybrať tie správne topánky nemusí byť jednoduché. Ak váhate nechajte si poradiť v novej aplikácii. Podľa ročných období, pohlavia, či udalosti si vyberiete tie pravé topánky. 

Aplikácia myslí aj na osobnosť človeka. Dámy majú priestor na osobné preferencie, preto si môžu vybrať z klasických alebo tých netradičnejších kúskov, či dokonca obľúbenú veľkosť opätka. Tvorcovia aplikácie zohľadnili najnovšie módne trendy. Preto milovníčky nízkych topánok objavia napríklad biele tenisky pre nevestu.

Zdroj: eobuv.sk

Špeciálne udalosti, špeciálne topánky

Ďalšou z príležitostí je napríklad návšteva divadla. Možno sa budete čudovať, no tento večer naozaj nemusí byť len o elegantnom obleku a prepychovej róbe. Aj keď si podobné príležitosti už od nepamäti držia svoj prísny dress code, je potrebné uvedomiť si, o aký druh divadla ide. Rozlíšiť najlepšiu obuv na návštevu národného divadla, významnej premiéry, baletu, opery, či komorného alebo mestského divadla, vám pomôže práve aplikácia od eObuv.sk. Podobne ako pri výbere na svadbu, aj v tomto prípade zohľadňuje napríklad preferovaný štýl pánskeho oblečenia, a tak si množstvo športových typov vydýchne, keď sa dozvie, že tie lakované poltopánky môže pokojne nechať odpočívať v botníku aj naďalej. 

Zdroj: eobuv.sk

Podobne to môže vyzerať aj pri výbere topánok na ples. Zakryté ramená a dlhé šaty ste si z etikety predpokladáme už zapamätali. Ako je to však s topánkami? Aj tu je dôležité vedieť, o aký druh plesu pôjde. Na honosnejší si pri výbere obuvi dáte zrejme záležať stonásobne viac, ako na ten menej formálny. Ťažkú hlavu si však ani z jedného robiť nemusíte, pretože sa aplikácia môže stať vaším dvorným radcom. 

Zdroj: eobuv.sk

Akýmsi menším “plesom” je napríklad aj stužková. Či už budete v ten večer ostužkovaný alebo sa chystáte slávnosti zúčastniť ako rodič či učiteľ, aplikácia vám určite voľbu zjednoduší. Poradí si však aj s výberom topánok na rodinnú oslavu. Po zodpovedaní všetkých otázok vo vybranej kategórií vám zobrazí ideálne druhy topánok pre vás, ale aj stručný popis, ktorý vám môže rozhodovanie ešte viac uľahčiť.