Vyjadrovanie našich pocitov je často zložité. Náš hnev, či sklamanie na našej tvári je veľmi dobre viditeľné, kým práve tie pozitívne pocity sa strácajú niekde v našom vnútri. Nie vždy však musí byť ostatným jasné, že ich máte rád, ak im to nepoviete. A len raz nestačí.

Stres nás v poslednom období veľmi rýchlo zmenil. K ľuďom nie sme veľmi tolerantní, úctiví, či láskaví. Neraz tak aj starenky v hromadnej doprave musia stáť, kým mladšie ročníky sa pohodlne rozvaľujú na sedadlách. Aj to o niečom svedčí, sme jednoducho naviazaní na našu rodinu, no širšie okolie nás veľmi nezaujíma.

Toto je veľmi smutné, keďže sme súčasťou spoločnosti, a tak k ľahostajnosti nepriamo vedieme aj naše deti. Iste však nechcete, aby sa podobne ako sa Vy správate k ostatným, chovali aj oni k Vám. To si však uvedomujeme až keď deti máme, no podobnú ľahostajnosť často prenášame aj do našich vlastných domácností.

Ako má Vaša priateľka vedieť, že ju milujete, ak jej to nepoviete? Zbytočne tak vznikajú ďalšie konflikty a nedorozumenia. Obavy však v láske nemajú čo robiť. Preto by sme veci na pravú mieru mali uviesť čo najskôr. Inak sa ani nezbadáte a láska Vášho života bude navždy preč. Zabráňte teda podobnému scenáru a vyjadrite, čo skutočne cítite. Toto nie je vždy jednoduché, najmä muži s tým majú neraz problém, no bez toho to nepôjde. Ak len ťažko hľadáte slová, či „milujem ťa“ je pre Vás príliš obyčajné, inšpirovať sa môžete aj na vyznanie-lasky.com. Tu nájdete množstvo básní o láske, ktoré pomôžu vyjadriť aj Vaše pocity.

Následne už zrejme budete spoločne hľadať aj svadobné obrúčky, aj takto sa môže Váš vzťah romanticky posunúť ďalej.

Vlastná rodina prinesie pohodu aj Vám, môžete sa teda pustiť aj do plánovania spoločnej domácnosti. V žiadnej kresťanskej by nemala chýbať biblia.