Bývanie je základ, či už bývate niekoľko rokov, alebo sa práve sťahujete do nového, vždy musíte počítať s nutnými rekonštrukciami. Iba ak sa Vaším novým domovom stala novostavba, podobné starosti mať zatiaľ nemusíte.

Zväčša sú však obývané najmä staršie paneláky, a to hlavne preto, že stavba nových nenapreduje tak rýchlo, ako by sme chceli, no najdôležitejším kritériom je najmä cena. Novostavby sú predsa len drahšie a táto finančná záťaž je často veľkou prekážkou pre nejednu rodinu. Predaju starších bytov sa tak darí.

Myslieť by sme však mali dopredu a ešte pred sťahovaním vykonať potrebné úpravy. Vymaľovať, či vymeniť nábytok je len časťou nevyhnutných zmien. Ušetriť pri kúpe môžete, ak vyberiete starší byt v pôvodnom stave. Ten je uprednostňovaný najmä ak Vás netlačí čas, keďže je potrebné vykonať celú rekonštrukciu ešte pred nasťahovaním. Najmä ak máte malé deti je dobré na podobnú prácu myslieť hneď po kúpe. Ak už totiž bývate, len ťažko sa na rekonštrukciu odhodláte. Dôvodom sú najmä obmedzenia, ktoré so sebou nevyhnutne prináša. Najobávanejšou je najmä kúpeľňa.

Rekonštrukcia kúpeľne je často prvým zásahom do nášho nového domova. Spôsobené to však nemusí byť len jej nevyhovujúcim stavom, ale aj našou odlišnou predstavou. V neposlednom rade túto uprednostňujeme aj z hygienického hľadiska. V bytoch je však kúpeľňa zväčša malá, preto pouvažujte, či by nebol sprchový kút tým správnym riešením nedostatku priestoru.

Každá rodina sa však snaží šetriť, aj preto sa do rekonštrukcie zväčša púšťame svojpomocne. V tomto prípade však určite oceníte vhodný pracovný odev.

Interiér si môžete plne prispôsobiť vlastným predstavám. Pri kúpe bytu by Vás však mal zaujímať aj stav bytovky. Zatepľovanie je rozšírené, no nie všetci vlastníci s tým súhlasia. Čiastočným riešením môže byť zateplenie plochej strechy, viac na www.psgroup.sk