velkanoc1Čo tak na Veľkú noc netradične posadiť vajíčka do kvetináčov? Budete ich mať hotových raz-dva.

Čo budete potrebovať?
3 ks malých kvetináčov, kúsky veľkonočnej bavlnenej látky, 3 vyfúknuté vajíčka, prírodné lyko, prírodný sisal, 6 kusov blikajúcich očí, lepidlo, nožničky, pero

Ako na to?

velkanoc9

1. Položte kvetináč šikmo na rubovú stranu rozprestretej tkaniny. Pomaly ním otáčajte za súčasného značenia oboch okrajov. Na hornej i dolnej strane prirátajte po 1 cm a celý diel vystrihnite.
velkanoc2

2.Vonkajšiu stranu kvetináča potrite lepidlom vhodným na lepenie textilu. Priložte vystrihnutú látku a postupne ju naviňte. Pri lepení dbajte na to, aby tkanina bola bez záhybov a dobre držala.
velkanoc3

3.Prídavky na hornej i dolnej strane nastrihnite v šikmom smere. Dávajte však pozor, aby ste látku neprestrihli príliš hlboko: po založení a prilepení by zástrihy nemalo byť zvonka vidieť.
velkanoc4

4.Na každý diel naneste lepidlo a pritlačte ho na vnútornú stranu kvetináča. Prstami ho upravte tak, aby bol dokonale napnutý a hladko priliehal.
velkanoc5

5.Z lyka si nastrihajte dostatočné množstvo šnúr dlhých asi 10 cm.
velkanoc6

6.Lykové šnúry poukladajte dovnútra kvetináča. Rozložte ich pravidelne dookola ako výstelku.
velkanoc7

7.Zoberte si kúsok sisalu a stočte ho do kruhu. Vytvorte tzv. vlasy, ktoré potrite po obvode lepidlom a prilepte navrch vajíčka. Dobre pritlačte, aby vlasy dobre držali.
velkanoc8

8.Na zadnú stranu blikacieho očka naneste kvapku lepidla a pripevnite na vajíčko. Zopakujte ešte raz.
velkanc1

9.Vajíčka vložte do kvetináčov. Dekorácia je na svete.