pohladnica7.jpgChcete svojich blízkych tento rok prekvapiť vlastnoručne zhotovenou veľkonočnou pohľadnicou? Budete určite originálni. Máte najvyšší čas…

Čo potrebujeme: tvrdý farebný papier, tenký farebný papier, lepidlo na decoupage, nožničky, ozdobné nožničky, veľkonočné servítky, ozdobnú stužku, obálky

 

pohladnica.jpg

Obálku, do ktorej budeme dávať pohľadnice, priložíme k tvrdému papieru. Necháme cca 1 cm rezervu a urobíme si čiaru, kadiaľ budeme strihať papier.
pohladnica1.jpg

Ozdobnými nožničkami odstrihneme papier na dĺžku a potom aj zvrchu aj zospodu obstrihneme tento papier tiež. Takto si spravíme dva hárky takej istej dĺžky. Z tenkého papiera podobným spôsobom vystrihneme hárok, ale ten ešte o 1/2 cm skrátime.
pohladnica2.jpg

Medzi dva hárky tvrdého papiera vložíme tenký hárok. Na strane, ktorá nie je ozdobne obstrihnutá, dierovačkou urobíme 2 diery.
pohladnica3.jpg

Z ozdobnej stužky si odstrihneme stužku dĺžky cca 50 cm, ktorú prevlečieme dierkami a zviažeme na mašličku. Konce stužky ozdobne zastrihneme.
pohladnica4.jpg

Z veľkonočnej servítky si vystrihneme príslušný motív.
pohladnica5.jpg

Na pohľadnicu nanesieme lepidlo a rozotrieme rovnomernú vrstvu presne na veľkosť motívu.
pohladnica6.jpg

Prilepíme servítku a jemne pritlačíme. Povrch prelakujeme lepidlom a necháme zaschnúť. Dovnútra pohľadnice na tenký papier už stačí len dopísať veľkonočný vinš.