Obľúbené drevohliníkové okná sa vyrábajú z kombinácie dreva a hliníka. Sú ľahšie ako oceľové a sklenené varianty, takže sú energeticky úspornejšie. Takisto vytvárajú menej hluku vo vnútri budovy, pretože sú hrubšie ako bežné okná, čím teda lepšie zvukovo izolujú.

Vyberiete si aj vy

Drevohliníkové okná majú prirodzený vzhľad, ktorý často uprednostňujú majitelia domov a architekti. Dodávajú sa tiež v rôznych odtieňoch, ktoré vyzerajú skvele takmer s každým dizajnovým štýlom, takže si z ponuky zaručene do svojho bývania vyberiete. Tieto okná umožňujú aj jednoduchú údržbu a čistenie, takže sa nemusíte obávať, že strávite dlhé hodiny pri pravidelnom upratovaní či umývaní okien, ktoré sa zvyčajne robí dvakrát do roka.

Drevený materiál je na oknách umiestnený zvnútra, čiže v interiéri, a odolné hliníkové okno je vo vonkajšej časti. Ak chcete, aby bol váš domov v letných mesiacoch čo najchladnejší, zvážte voľbu modelov s jedným alebo dvoma sklami. Oba typy využívajú vetracie kanáliky, ktoré môžu pomôcť ochladiť miestnosť rýchlejšie ako tradičné modely so sklom.

Hliník či drevohliník?

Drevohliníkové okná sú alternatívou k bežným hliníkovým oknám. Tento typ okien je vyrobený z kombinácie dreva a hliníka. Je veľmi obľúbený v oblastiach, ktoré sú náchylné na poveternostné podmienky, ako je silný dážď alebo sneh. Hlavnou výhodou tohto typu okien je, že sú pevnejšie ako bežné hliníkové okná. Majú tiež hladký povrch, takže sa ľahšie čistia. Ďalšou výhodou je, že okná vďaka materiálu nehrdzavejú.

Existujú však aj niektoré nevýhody. Jednou z nevýhod drevohliníkových okien je, že sú drahšie ako bežné hliníkové okná. Okrem toho si vyžadujú častejšiu údržbu ako bežné hliníkové okná, pretože sú náchylnejšie na poškodenie vplyvom počasia. V porovnaní s hliníkovými oknami sú tie drevohliníkové aj menej izolačné, no vy najlepšie viete, v akom prostredí žijete a aké faktory a vlastnosti od okien požadujete.

(A/PR), zdroj obrázku: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com