Kuchyňu netvorí len jedálenský stôl, kuchynská linka či špajza. Jej súčasťou sú aj menšie, o nič menej dôležité súčasti, ktoré robia túto miestnosť jedinečnou. Bez nich by kuchyňa nebola kuchyňou. Hovoriť môžeme napríklad o dreze, ktorý je podstatným prvkom každej kuchynskej linky.

Kuchynský drez nemá len praktickú funkciu. Ak si dávate záležať na tom, aby izby vo vašej domácnosti mali svoj vlastný dizajn, určite vás poteší, že drez do kuchyne môže mať aj estetickú funkciu. Aj preto je jeho výber taký dôležitý.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Pri výbere správneho drezu do vašej kuchyne sa zamerajte na nasledujúce parametre:

  1. S kvalitným materiálom vám drez vydrží celé roky

Čím kvalitnejší drez, tým menej starostí, a tým menej strachu o to, ako dlho drez vydrží plne funkčný. Medzi všeobecne najobľúbenejšie patria nerezové drezy, ktoré majú dlhú životnosť, sú cenovo dostupné a najmä univerzálne – hodia sa takmer do každej kuchyne. Ich veľkou výhodou je, že znesú aj vysoké teploty a len tak nepodľahnú korózii.

2. Hĺbka a šírka podľa toho, na čo chcete drez využívať

Čím väčší drez, tým šikovnejšie umyjete aj väčšie hrnce, panvice či plechy. Ak však máte malú kuchynskú linku a menšie množstvo keramiky a iných riadov, bude vám stačiť aj drez s menšou šírkou vaničky. Niektoré drezy majú k hlavnej komore pridanú aj malú dodatočnú vaničku na umývanie zeleniny či iné kulinárske počiny.

3. Potrebujete odkladaciu plochu?

Kuchynský drez si dokážete kúpiť aj s odkladacou plochou, na ktorú môžete poukladať umytý riad. Ak máte už vopred zakúpený stojan na odkladanie riadov, môžete si zaobstarať klasický kuchynský drez bez pridanej plochy. Myslite však na to, že práve túto dodatočnú plochu môžete využiť na rôzne vylepšenia v kuchyni a maximalizovať tak jej využitie, napríklad pridať sem dávkovač saponátu a podobne.

Vyberte si ten správny kuchynský drez ešte dnes!

(A/PR)