the window
Photo by John Kinnander / Unsplash

Strecha je jedným z najdôležitejších prvkov na dome. Jej funkcia je hlavne v ochrane pred externými podmienkami. V zime chráni pred chladom, v lete pred príliš veľkým teplom čo je pri globálnom otepľovaní čím ďalej tým dôležitejšie. A celoročne pred zatekaním vody. Toto tiež býva najčastejší problém pri starších strechách.

Prenikanie vody do domu či už pri dažďoch alebo pri jarnom topení snehu môže napáchať v interiéri domu veľké škody.

Riešenia ako toto napraviť sú v princípe dve. Nová strecha alebo oprava strechy. Nová strecha je výrazne drahšie riešenie, rovnako tak časovo náročnejšie. Ak správne diagnostikujeme problém ktorý na konkrétnej streche je, je možné pristúpiť k oprave hydroizolácie strechy. Iné postupy a technológie sa ale používajú pri šikmých strechách a iné pri plochých strechách a strechách s miernym spádom. Pri rovných strechách sa často využívali tradičné lepenkové povrchy ako ipa a podobne. Toto sú presne prípady kde je možné použiť na opravu strechy modifikované SBS pásy.

Dôležité je ako pri všetkých technologicky náročných procesoch vybrať toho správneho realizátora.

Novoizol je spoločnosť s bohatými skúsenosťami práve s takýmito opravami striech. Viac ako dvadsať ročné skúsenosti a množstvo spokojných klientov a kvalitné referencie po celom Slovensku. Cena hydroizolácie plochej strechy je veľmi individuálna a závisí od konkrétneho prípadu. Už z krátkeho popisu situácie vedia poskytnúť odhad ceny.

Výhodou je záruka na vykonanú prácu aj viac ako 15 rokov. O strechu sa tak už nebudete musieť starať.

(A/PR)