Ku dňu matiek môžete vlastnoručne zhotoviť takéto patchworkové srdce. Je trošku náročnejšie na výrobu, ale uvidíte, aký úspech budete mať, keď ho darujete.

Čo na to potrebujeme: polystyrénové srdce, stužky 2,5 cm hrubé v 3 farbách, 1cm hrubá stužka, kovové špendlíky, ozdobné špendlíky, nožničky

Ako na to: Stužku zložte do trojuholníka podľa obrázka a prevyšujúcu časť odstrihnite. Dostanete modelový obdĺžnik, podľa ktorého si odstrihnite rovnaké kúsky zo stužiek. Na každý farebný rad potrebujete 2×8 kúskov. Priložte do stredu srdca prvý trojuholník. Vrchol trojuholníčka si prichyťte špendlíkom, trojuholník roztvorte a špendlík riadne pritlačte. Rohy zase zavrite a na spodu prichyťte obe strany dvoma špendlíkmi. Stred by mal pekne zakryť hlavičku špendlíka. Potom rovnako pripevnite trojuholník na protiľahlú stranu prvého trojuholníčka. Potom na bočné strany. Ak vám bude vychádzať nejaký voľný priestor, trošku trojuholníčky povoľte, aby vám polystyrén nepretŕčal.
Potom začnite s inou farbou prekrývať prvý rad. Začnite od spojovacích častí prvého radu. Nový rad začnite asi 1/2 cm pod vrchola. Keď spravíte trojuholníčky na štyroch spojovacích stranách, začnite rovnakou farbou ďalší rad, cca 1/2cm nižšie oproti bočným stranám. Po skončení celého radu začnite ešte jeden rad rovnakým spôsobom o 1/2 cm nižšie oproti vrcholu druhého radu. Záleží podľa veľkosti srdiečka, koľko radov zmestíte, ale mali by ste sa dostať do polovice srdca. Rovnakým spôsobom vytvorte opačnú stranu srdca.
Potom zoberte tenkú stužku a pripevnite ju špendlíkom k vrcholu srdiečka. Stužku začnite ovíjať okolo srdiečka tak, aby ste zakryli jednu časť so špendlíkmi. Účelom je zakryť ich, aby ich nebolo vidieť. Ak potrebujete, prichyťte si stužku ozdobným špendlíkom. Srdiečko je hotové.