a-birthd Všetkým smelým pirátom
zasielam správu obratom:
Hľadám smelú posádku,
a tak neseď doma na zadku.
V prístave už čaká loď,
zbaľ veci a s nami poď.
Na cestu sa vydáme,
poklad hľadať budeme.

Pozvánka, ktorá vďaka čiernemu čaju pripomína staré listiny.

a-flase Správu piratom som vložila z bezpečnostných dôvodov radšej do umelohmotnej fľašky. Z tenkého špagátu som uplietla kus rybárskej siete a do nej som prichytila mušľu. Sieťku som uviazala okolo hrdla fľaše, do ktorej som pridala navyše niekoľko drobných mušlí. Nakoniec som z modrého papiera vystrihla obdĺžniky o rozmere 7 x 9,5 cm, z jednej strany som na ne viacfarebnou ceruzkou napísala dôležité údaje o mieste a čase konania, z druhej nakreslila približný plán, kde sa areál nachádza, spolu s piktogramom lode. Obdĺžniky som potom poskladala do tvaru malých papierových lodiek a tie takisto vhodila do fľašiek.
A vrámci vianočných prázdnin máme teraz so synom za úlohu, poroznášať pirátsku poštu kamarátom priamo domov. Je to super návnada, ako dostať deti aj za horšieho počasia na dlhé prechádzky a bez zbytočného frfľania – práve naopak, syn sa roznášky zúčastňuje s nadšením.
a-birth Pre kľudnejšie deti, ktoré sa nebudú chcieť na oslave zapojiť do súťažných hier, som pripravila kópie piráta na vymaľovanie, pirátske sudoku a hlavolam s loďou. Kópií je dosť pre všetkých zúčastnených, ak by sa hromadne predsa len rozhodli pre maľovanie.

Pokračovanie už priamo o oslave, hrách, výzdobe a pirátskom jedálničku zasa nabudúce.