Pri surfovaní po internete som natrafila na perfektný nápad, čo darovať malému dieťatku k jeho narodeniu, narodeninám, krstinám… Tiež som takúto tortu spravila k 1. narodeninám pre dvojčatká v našej rodine. Torta z plienok je výborný darček a mala by ju každá mamina zvládnuť. Horšie ale, že nikto vám neponúkne návod na jej zhotovenie a tak som sa rozhodla, že ja vám ponúknem podrobný návod, ako ju zhotoviť, pretože či chcete, alebo nie, predsa len to bolo trošku nemotorné, kým som prišla na zlepšovák, ako udržať toľké plienky pokopy, aby sa nerozpadli počas zhotovenia korpusu.

Čo budete potrebovať: balík jednorázových plienok – ja som použila 78 ks pampers, 5m širokej modrej stuhy, 6 umelých veľkých modrých kvetov so stonkou, veľký celofán, biela stužka na zaviazanie celofánu, lepiaca páska

Ako na to:

Najprv som si rozdelila plienky na tri kôpky podľa počtu korpusov. Na spodný som použila 39 ks. Vzala som si asi 5 ks plienok a zatočila som ich do kruhu, postupne som k nemu prikladala ďalšie a ďalšie plienky. A tu je čas na môj fígeľ – aby sa mi plienky nerozpadávali a držali pokope, vzala som si tenký šál a ten som uviazala okolo, nie moc pevno, aby som mohla prikladať ďalšie plienky. Postupne, ako sa mi korpus zväčšoval, som aj šál povoľovala.

Ak som mala veľké medzery medzi plienkami, pomedzi ne som vkladala ďalšie plienky,až kým som nemala kompaktný kruh.

Hotový spodný korpus vyzerá teda takto.

Keď máte teda korpus spravený, vezmite si stuhu a odstrihnite z nej dĺžku potrebnú na okrútenie korpusu plus rezerva na mašľu. Najprv oviňte mašľu okolo korpusu a previažte. Až potom odstráňte šál, aby sa vám torta nerozpadla. Podľa potreby dotiahnite a zviažte na uzol. Urobte ozdobnú mašľu a konce stuhy do šikma zastrihnite.

Na druhý rad torty som použila 24 ks plienok a postupovala som rovnako ako pri prvom rade.

Na tretí rad torty som použila 15 ks plienok a postup bol rovnaký ako pri dvoch ďalších radoch. Ak chcete, môžete si spraviť viac poschodí, záleží na vás.

Všetky tri korpusy postavte na seba.

Stonku kvetu skráťte na 5cm. Hneď za kvetom ohnite do poloblúka a postupne ich zapichujte do plienok tak, aby vytvorili šikmý pás.

Kvet umiestnite do stredu mašlí a do spojov. Jednu umiestnite tiež na vrch torty.

Keďže torta bola pre dvojčatá, na vrch torty som im ešte dala dve zimné čiapočky. Zložila som ich tak, aby tvorili akoby ďalší schod torty.

Pod tortu umiestnite celofán. Rohy na vrchu rozdeľte na polovicu a previažte stužkami. Boky poprekladajte cez seba a prelepte lepiacou páskou, aby sa neotvárali. Torta je hotová.