a-pozvanka Tak takúto pozvánku sme dostali minule na jednej akcii zo škôlky. Kamarátka pozvala nášho syna a niekoľko ďalších detí na svoju narodeninovú oslavu. Priznám sa, vôbec som si nevedela predstaviť, čo sa z tohoto pomerne veľkého papierového sáčku vykľuje. Syn bol tiež veľmi zvedavý, a tak sme ho doma otvárali spoločne.
a-pozv
Téma narodenín sa týka cirkusu. Deti sú pozvané na predstavenie do cirkusu “Kunterbunt”, kde sa môžu sami zúčastniť na tvorbe programu. (Cirkus sa bude konať u nich doma). Ako poznám túto rodinu, o zábavu u nich bude dobre postarané.
Aj  pozvánku si zvolili veľmi milo a trefne. Nafúknutý balón zmenili prilepenými  doplnkami vlastnej výroby z papiera a polystyrénu -oči, ústa, nos, vlasy a klobúčik- na vydarenú tvár šaša.
a-nos
A takto vyzerá klobúčik: je vyrobený z polystyrénovej polgule a nalepený na farebný papierový kruh s väčším priemerom, ako je priemer samotného klobúčika. Nos je takisto z polystyrénu, vlasy a motýlik z krepového papiera.
Balón je prichytený na umelohmotnej tyči – používanej ako držiak na balóny. K tomuto je voľne dvojfarebným špagátom pripevnená pozvánka.
A na pozvánke pre deti okrem času a miesta konania stojí i poznámka: ak prinesieš túto vstupenku a prídeš i v prezlečení, čaká ťa malé prekvapenie. Vítaní sú tanečníci na hrazde, klauni, zvieratá a iné masky! Takže nám ostáva už iba niekoľko dní, aby sa syn rozhodol, či chce byť klaunom alebo slonom.