Leto sa skončilo a už sa pomaly dokončuje aj zber úrody. Je to teda ideálna príležitosť našim deťom ukázať, ako to kedysi vyzeralo na našich dedinách. Všetky väčšie mestá práve v tomto období organizujú rôzne slávnosti. Od jarmokov až po dožinky, všade nájdete príležitosť využiť voľný víkend, tak prečo sedieť doma.

Budete sa čudovať, čo všetko bude Vaše ratolesti zaujímať. Zvedavosť je predsa prirodzená a deťom prinesie nielen veľa zaujímavých informácií, ale aj nové zážitky. Môžu tak vidieť ako sa kedysi obchodovalo, či vyrábalo. Majú možnosť vidieť nielen domáce zvieratá, ale aj remeselníkov a ich prácu. Doslova sa môžu dotknúť a aj ochutnať našu históriu. Stretnú sa tak s kováčom, hrnčiarom, čipkárkou, medovnikárkou, ale aj rôznymi tradičnými hudobnými nástrojmi a ich výrobou.

Hudba bola aj v minulosti dôležitou súčasťou spoločenského života a dnes to nie je inak, i keď sa hudobné žánre výrazne zmenili. Ak Vaše dieťa má hudobný talent, neváhajte rozvinúť toto jeho nadanie. Určite zoženiete ten správny hudobný nástroj, na ktorom sa bude môcť zdokonaľovať.

Takéto tradičné spoločenské udalosti sú najmä pre deti veľkým lákadlom, keďže je to niečo celkom nové a iné ako doteraz poznajú. Do sýtosti sa tak môžu vyšantiť a užiť si neviazanú atmosféru. Aby ste však pohodlne mohli navštíviť najbližší jarmok v obľúbenej lokalite, rezervujte si už teraz to správne ubytovanie vo Vysokých Tatrách. Doprajte svojim deťom, ale aj celej Vašej rodine, príjemne strávené chvíle plné radosti a zábavy.

Ešte pred cestu by ste však nemali zabudnúť na počasie. To je v posledných dňoch premenlivé a veľmi chladné, myslite na to, že bohaté zrážky u nás sa vo vyšších polohách menia na sneh. Preto sú zimné pneumatiky nevyhnutnosťou pri všetkých cestách do našich hôr. Ak tie Vaše staré už doslúžili, nové môžete nájsť aj tu.

Zdroj obrázka: unsplash.com