Hovorí sa, že mamy poteší hocičo. Toto tvrdenie v žiadnom prípade nechceme vyvrátiť, a súhlasíme s tým, že darček na Deň matiek má byť v prvom rade zo srdca. No na druhej strane, originálny nápad nevylučuje láskyplný úmysel, tak prečo nespojiť tieto dva činitele? Máme pre vás 5 nápadov na super darčeky, ktoré sú akýmisi originálnymi a krásnymi vyznaniami vďačnosti v darčekovom balení.

Nová panvica? Radšej hrejivý vankúš

Nie je ničím nezvyčajné to, že mamám sa darujú kuchynské pomôcky alebo nástroje na údržbu domácnosti. Nedá sa povedať, že by takéto gesto nebolo vyjadrením starostlivosti, no z druhej strany ide o pripomenutie každodenných povinností. Skúste teda odolať pokušeniu vybrať sa touto bezpečnou cestou.

Namiesto „skvalitnenia“ domácich prác doprajte svojej mame radšej oddych. Originálny darček môže byť napríklad hrejivý vankúš v tvare srdca, prenosná inteligentná LED lampa, ruže do kúpeľa, ale aj nafukovačka s prísľubom vzrušujúcej letnej dovolenky. Ak sa vám tieto nápady páčia, určite navštívte internetový obchod Uzasnedarceky.sk, nájdete tam obrovské množstvo kreatívnych produktov za veľmi rozumné ceny a v kvalitnom prevedení.

Párty milujú aj mamy

V predchádzajúcom odseku sme už narážali na to, že mamy si zaslúžia vypadnúť z kolobehu domácich prác aspoň raz za čas. Skvelou príležitosťou na to môže byť aj Deň matiek. Ak viete, že by to oslávenkyňu potešilo, zorganizujte jej nezabudnuteľnú party. Nie je to nič komplikované, nakúpte pár fliaš „bubliniek“, zostavte veselý hudobný playlist a nezabudnite na dôležité detaily dostupné v internetovom obchode Heliumking.sk. Nájdete tu naozaj všetko, čo dokáže premeniť aj tie najsmutnejšie miestnosti na „párty-prostredie“, napríklad hélium do balónov alebo iné podobné žúrové doplnky (aj) pre dospelých.

Čokoláda je kiks?

Naša jednoznačná odpoveď je: NIE. Síce také klasické darčeky, ako napríklad bonboniéra, kvety alebo fľaša kvalitného likéru mnohí považujú za menej originálne, my sme presvedčení o tom, že obstoja ako plnohodnotné darčeky. Ide len o to, ako ich darujeme.

Pokiaľ sa rozhodnete prekvapiť svoju mamu nejakou sladkou odmenou, dajte jej najavo, že do výberu ste investovali čas, energiu a lásku. Síce môžete v najbližšej večierke zobrať z police nejaký drahý dezert a vybaviť celý nákup za pár sekúnd, väčší úsmev na tvári vyčaruje to, ak si na pomoc privoláte aj svoju fantáziu. Nezabudnite na to, že v dnešnom online svete sa naozaj jednoducho dostanete k rôznym gastronomickým zázrakom, a môžete si vyberať aj podľa dizajnu obalu, napríklad.

Ak pobyt v kuchyni nie je úplne proti vašej srsti a máte štipku odvahy, môžete vyrobiť nejakú sladkosť aj vy. Najjednoduchším riešením je asi upiecť nejakú peknú tortu, ale kreatívnejšou cestou je vyrobiť domáce bonbóny a vlastnoručne ich zabaliť.

Mamy si zaslúžia šperky

Sto ľudí, sto chutí. Preferencie v kontexte darčekov sú rôzne, a platí to aj na mamy. Niektoré milujú kreatívne maličkosti, iné zas potešia skôr drahšie veci s nádychom luxusu. Všetky možnosti sú v poriadku, hlavné je uhádnuť to, po čom túži vaša milovaná mama.

Ani v jednom prípade nič nepokazia šperky, bižutéria alebo iné podobné milé doplnky. Môžete ich vyrobiť, dať ich vyrobiť na mieru alebo kúpiť. Ak sa rozhodnete pre tú tretiu možnosť, z praktického hľadiska to budete mať naozaj jednoduché. Musíte však investovať viac času do toho, aby daný darček bol naozaj unikátny, ale zároveň aj kvalitný a cenovo dostupný. Každú mamu potešia krásne dámske hodinky, ktoré viete zakúpiť aj online, a to v internetovom obchode Sperkymirror.sk.

Rozmaznávanie u profesionálov

Nezáleží na tom, či darovanie darčekových poukazov na skrášľovacie a wellness procedúry sú klišé alebo nie. Takýto typ prekvapenia je úplne jednoznačným vyjadrením vďačnosti. Aj jednoduchým. Veď dnes máte na výber obrovské množstvo takýchto produktov, či už na zľavových portáloch alebo priamo u poskytovateľa danej služby.

Ak disponujete vyšším rozpočtom, zostavte svojej mame balík plný rozmaznávania. Zoberte ju do wellness centra alebo nakombinujte jednotlivé procedúry podľa vlastného uváženia. Zapojte svoju kreativitu a vytvorte celodenný plán „wellness dňa“. V takomto prípade ale myslite na spôsob presunu z bodu A do bodu B, praktické je zabezpečiť aj dopravu (taxík, napríklad) alebo vybrať salóny, ktoré sú blízko seba.

(A/PR), zdroj fotiek: freepik.com