Zdravá Mikulášska nádielka

Čo nájdu tento rok v mikulášskom balíčku vaše deti? Pripravte im balíček zdravých, sladkých maškŕt a vyskúšajte ešte niečo navyše! Máme pre vás niekoľko tipov.

Blíži sa čarovné a rozprávkové obdobie v roku. Deti pred spaním nadšene premýšľajú, čo im prinesie Mikuláš za maškrty a Ježiško za darčeky. Odmeňte svoje deti sladko, ale predovšetkým zdravo! Namiesto kvantity sa zamerajte na kvalitu. Doprajte deťom to najlepšie!

Obsah mikulášskej nádielky

1) Adventný kalendár

Takmer žiadna výslužka sa nezaobíde bez sladkého odpočtu do Štedrého Dňa. Skúste to tento rok trochu inak! Vyhnite sa nakupovaným čokoládovým kalendárom. Adventné políčka vypĺňa zvyčajne nekvalitná čokoláda, plná prázdnych kalórií a nulových výživových hodnôt. Pripravte pre deti originálnu a zdravú alternatívu. Ranné vstávanie sa pre nich stane zábavou!

Tip:

Veľa krásnych inšpirácií nájdete na internete. Podstatou je, aby ste každé políčko s číslicou zaplnili inou dobrotou. Každé ráno sa tak stane pre deti prekvapením.

2) Ovocie a orechy

Mnoho detí vníma ovocie a arašidy v škrupine ako bežnú súčasť decembrovej nádielky. Nevadí im, ale nadšením k stropu tiež neskáču. Môžete ich v tomto smere vôbec nejako prekvapiť? Môžete!

Tip:

V obchodoch nájdete veľa druhov exotického ovocia, ktoré deti a mnohokrát aj rodičia nepoznajú. Prekvapiť ich môžete teda netradičnou a zdravou variantou. Vyskúšajte mango, maracuju, kaki, karambolu alebo napríklad papáju. Doplňte obľúbeným a deťom známym ovocím. Banány, jabĺčka či hrušky?

Môžete pridať aj sušené ovocie. Jabĺčka, marhule či slivky určite neurazia. Mnoho sušeného ovocia býva umelo dosladené a ošetrené sírou kvôli zachovaniu farby ovocia. Vyberajte preto dôsledne!

3) Slané pochúťky

Nemusíte deťom odopierať ich obľúbené sladkosti za každú cenu. Len pripomíname známe heslo: “Všetko s mierou!”. Ostatné sladkosti vyberajte uvážlivo! Naučte sa sledovať u produktov zloženie a zvážte, či je obsah vhodný pre vaše ratolesti. V drvivej väčšine ide bohužiaľ o presladené výrobky s veľkým obsahom chemickým látok a obrovským počtom prázdnych kalórií.

Tip:

Myslite predovšetkým na zdravie svojich detí! Zdravé maškrty skúste vyrobiť ručne. Pobavíte sa a aspoň budete presne vedieť, čo doprajete svojim deťom. Recepty zdravých sladkostí sú napospol jednoduché a taktiež ľahko dostupné na internete.

Vyskúšajte napríklad slivkovej guľôčky s perníkovým korením alebo upečte pár škoricových celozrnných sušienok. V prípade čokolády vyberajte len z tých kvalitných! Musí obsahovať najmenej 70% kakaa.

4) Na pamiatku

Mikulášsky balíček nemusí obsahovať len jedlé veci. Prekvapte deti originálnym darčekom, ktorý im zostane oveľa dlhšiu dobu ako čokoláda v žalúdku. :-)

Tip:

Pre najmenších vyberajte veci, ktoré sa spájajú tematicky s Vianocami. Pyžamo s vianočným motívom alebo nový pohodlný a kvalitné vankúšik sú skvelou voľbou! Na vankúš môžete zaobstarať aj obliečku s obľúbeným superhrdinom. Deťom vysvetlite, že sa im bude spať oveľa lepšie a zostávajúci čas do Vianoc im utečie ešte rýchlejšie.