Potešíme vás aspoň tým, že na odstránenie škvŕn od červeného vína môžete použiť to, čo už doma dávno máte.

Foto: pixabay/Security

Ako vyčistiť oblečenie?


Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa zbaviť škvrny, je použiť lak na vlasy. Po rozliatí červeného vína zľahka nastriekajte odev lakom na vlasy a nechajte ho niekoľko minút pôsobiť. Vezmite si čistú a suchú handričku a osušte oblasť, ako najlepšie viete. Po dokončení môžete špinavé oblečenie vložiť do práčky. Mali by ste ho prať pri vysokej teplote. Samozrejme, najprv sa uistite, či môžete odev prať na vysokom stupni.

Ako dostať červené víno z gauča?


Vyrobte si vlastný roztok z bieleho vínneho octu a pracieho prostriedku. Môžete ich skombinovať v rozprašovači a zaútočiť priamo na škvrnu. Začnite ľahkým postriekaním škvrny a zmes nechajte pôsobiť približne 3 až 5 minút. Na utretie použite čistú suchú handričku.

Foto: pexels-max-rahubovskiy

Ako zachrániť koberec?


Naplňte vedro vodou a vezmite čistú suchú handričku. Ponorte handričku do vody a koberec jemne utrite. Môžete ho postriekať aj odstraňovačom škvŕn a nechať chvíľu pôsobiť. Použite biele papierové utierky alebo čistú utierku svetlej farby a koberec utrite. V žiadnom prípade ho však nedrhnite, inak zistíte, že sa škvrna začína rozširovať.

Ako na čistú stenu bez opätovného maľovania?


Víno by ste nemali nechať vsiaknuť do obkladu steny, inak sa škvrny nezbavíte. Najlepšie urobíte, keď rýchlo zakročíte použitím handričky alebo utierky.

Pamätajte si – nesmiete dovoliť, aby červené víno zaschlo na akomkoľvek povrchu, inak budete mať plné ruky práce s čistením škvŕn, ktorých sa už možno nezbavíte...


Zdroj: How To Get Rid Of Red Wine Stains (6 Quick & Easy Tips!) (experthometips.com) Foto: Pexels, Pixabay