S pribúdajúcimi rokmi sa mení náš vzhľad. Jedným z prejavov straty mladosti môžu byť aj hnedasté fľaky na tele, ktoré sú úplne prirodzenou a neškodnou reakciou kože. Napriek tomu sa väčšina ľudí chce stareckých škvŕn zbaviť. Prinášame vám zopár tipov, ako proti ním bojovať. Možno zistíte, že mnoho z toho, čo vám poradíme, už máte doma, stačí to len vytiahnuť z poličky.

Citrónová šťava

Kyselina citrónová v citrónovej šťave je prírodným bieliacim činidlom. Jej účinky pomáhajú znižovať výskyt stareckých škvŕn. Naneste čerstvú citrónovú šťavu priamo na starecké škvrny dvakrát denne. Šťavu nechajte pôsobiť na pokožke aspoň 30 minút, prípadne aj cez noc. Zlepšenie by ste mali vidieť už po niekoľkých mesiacoch.

Foto: pexels-lukas

Naša rada znie - nepoužívajte balenú citrónovú šťavu, pretože môže obsahovať iné chemikálie, ktoré nechcete mať na pokožke. Kyselina citrónová vo fľaši môže časom zoslabnúť.

Jablčný ocot


Jablčný ocot obsahuje prírodné kyseliny, o ktorých je známe, že pomáhajú zosvetľovať slnečné a starecké škvrny. Zmiešajte ho s olivovým olejom a aplikujte každý druhý deň po dobu 20 minút. Pokožku potom opláchnite vodou. Uvidíte, aká bude odrazu jemná a hladká.

Foto: freepick_foto_mdjaff_apple vinegar

Chren


Chren obsahuje látky, ktoré pomáhajú vyplavovať odpad z tela. Môžete si z neho vyrobiť chrenovú pastu a aplikovať ju priamo na pokožku. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút a užívajte si jej blahodarné pôsobenie. Ďalšou možnosťou je nastrúhať asi 10-centimetrový kúsok chrenu, pridať 1/4 šálky jablčného octu, premiešať to a nechať celú zmes odležať dva týždne, kým tekutinu scedíte. Hnedé škvrny si potom potierajte pomocou vatového tampónu.

Cibuľová šťava


Nakrájajte niekoľko cibúľ a potierajte tmavšie miesta dvakrát alebo trikrát denne. Môžete aj zmiešať jednu polievkovú lyžicu cibuľovej šťavy s dvoma polievkovými lyžicami medu a naniesť zmes na postihnuté miesto. Skvelú prírodnú medicínku nechajte pôsobiť približne 15 minúť.

Foto: pixabay_Couleur

Ricínový olej


Ricínový olej je známy svojimi liečivými vlastnosťami a osvedčil sa aj ako liek na starecké škvrny. Naneste ho priamo na starecké škvrny a vmasírujte do pokožky, kým sa nevstrebe. Praktizujte to ráno a večer. Zlepšenie príde zhruba o mesiac.

Jogurt


V jogurte sa nachádza kyselina mliečna, ktorá pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky a podporuje obnovu pokožky. Stačí, ak nanesiete obyčajný jogurt priamo na starecké škvrny a necháte pôsobiť približne 20 minút. Prípadne si pripravte pleťový zábal, ktorý môžete používať niekoľkokrát týždenne, a to kombináciou jednej polievkovej lyžice bieleho jogurtu, dvoch polievkových lyžíc mletých ovsených vločiek a jednej čajovej lyžičky čerstvej citrónovej šťavy čajovej
lyžičky čerstvej citrónovej šťavy.

Foto: Freepick_Racool_studio

Sérum vitamínu C

Vitamín C je skvelý pre starnúcu pleť – pomáha obnoviť jas a žiarivosť, podporuje rovnomernejší tón pleti. Aplikujte sérum s vitamínom C ráno na čistú a suchú pleť a následne naneste hydratačný krém.

Ako znie naša rada na záver? Ak chcete pomôcť svojej pokožke, najdôležitejšie je, aby ste sa o ňu starali zodpovedne. Najmä, ak máte po 40.tke, kedy najčastejšie začínajú vznikať aj starecké škvrny. Vyhnite sa priamemu slnečnému
žiareniu, pred ostrým slnkom sa skryte pod klobúk, noste slnečné okuliare a nezabúdajte na opaľovací krém. Pokožka sa vám odvďačí zdravým a sviežim nádychom.


Zdroj: 11 Simple Ways To Remove Age Spots Naturally (onegoodthingbyjillee.com) Foto: Freepick, Pexels, Pixabay, Titulné foto: Pixabay/stevepb