Už len zopár dní a leto bude za nami. Začiatkom septembra sa otvoria brány škôl a malé, strapaté hlávky s vláskami vyblednutými od horúceho letného slnka sa budú natriasať po ceste ku škole. Niektoré deti budú v spotenej rúčke zvierať kvet pre pani učiteľku, ktorú uvidia po prvý raz, iné sa budú niesť hrdo, sebavedome, pretože svoju alma mater už veľmi dobre poznajú. Vedia kde majú triedu, kde si majú odložiť vrecúško na papučky a do ktorej lavice zavesiť školský batoh či tašku.

Práve výber batohu pred začiatkom školského roka patrí medzi najdôležitejšie a najvýznamnejšie udalosti v živote malej školáčky či školáka. Najmä dievčatá majú na svoju tašku nemalé nároky. Podľa nich musí byť pekná a farebná. My mamičky však vieme, že batoh na školské potreby musí byť v prvom rade funkčný, ľahký, s dobre udržiavateľným povrchom.

Preto sme pre vás otestovali a vyskúšali tento batoh od značky TOPGAL.

Súčasťou batohu TOPGAL je ergonomicky tvarovaná hliníková chrbtová konštrukcia zabudovaná v poslednom priečniku batohu, ktorý je uzatvárateľný suchým zipsom. Spolu s nastaviteľnými vyplostrovanými ramennými popruhami zaručí konštrukcia pohodlné nosenie batohu.

Batoh je určený pre žiačky 1.-3. ročníka ZŠ a je dvojkomorový. Obidve komory sa uzatvárajú zipsom. Sú dosť veľké na pohodlné uloženie školských dosiek a ostatných školských potrieb. V prednej komore je odnímateľné vrecúško z priedyšnej sieťoviny, napríklad na prezuvky. Súčasťou batohu je gumený pršiplášť, ktorý ochráni batoh v prípade dažďa.

V prednej časti batohu sú dve pomerne veľké vrecká tiež uzatvárateľné na zips, do ktorých je možné uložiť napríklad box na desiatu, peračník či iné školské potreby a drobnosti. Spoločnosť TOPGAL na svojich stránkach ponúka tiež peračník a iné školské potreby s rovnakým motívom aký má batoh.

Na pravom boku má taška gumičkou stiahnuté vrecúško na fľašku s nápojom , na ľavom boku pútko s karabínkou na ktorú je možné pripnúť či už vrecúško s prezuvkami alebo úborom na telesnú výchovu. Do vrecúška sa zmestí napríklad menšia peňaženka či vreckovky.

Batoh má na vrchu úchytku, za ktorú je možno zavesiť ho do lavice a po obvode predných vrecúšok reflexné pásiky. Povrch batoha sa veľmi dobre udržiava mokrou handričkou či hubkou namočenou do bežného čistiaceho prípravku. Neodporúča sa ošetrovať batoh chemickými čistiacimi prípravkami. Batoh má hmotnosť 7kg a jeho rozmery sú v 41 x d 20 x š 28 cm. Vášmu dieťaťu na ceste do školy a zo školy zaručí bezpečnú a pohodlnú prepravu školských potrieb a osobných vecí. Moderný dizajn a pestrá potlač mu zabezpečí krok s dobou a školský rok plný veselých a hravých dní.