Počas čítania obľúbenej knihy či pracovného dňa alebo len tak ležiac vo vani si môžete užiť maximálnu pohodu. Príjemná vôňa vznášajúca sa z rozpusteného vonného vosku v priestore vytvorí jedinečnú atmosféru a pohrá sa i s vašou náladou.

Vôňa z aromalampy

Už sa vám stalo, že ste niekam prišli a do nosa vám udrela očarujúca vôňa, ktorá vás ihneď upokojila alebo lepšie naladila? Dnes už tajomnú silu vonných voskov využívajú domácnosti, ale aj rôzne wellness a kozmetické salóny, predajne, či kancelárie. Vôňa vonného vosku dokáže v priestore doslova zázraky – pomôže vám prísť na iné myšlienky, koncentrovať sa na lepší výkon, či prekryť nežiaduce pachy. Stačí si zaobstarať aromalampu, ktorá okrem praktickej funkcie plní aj funkciu estetickú – predstavuje totiž štýlový bytový doplnok každého útulného interiéru. Aromalámp je na trhu množstvo, väčšie i menšie, nenápadné typy i také, ktoré zaujmú na prvý pohľad, či už svojím netradičným tvarom, farbami alebo motívmi. A hoci prvotne si ich kupujeme preto, aby sa v nich tuhý vonný vosk vplyvom tepla sálajúceho z čajovej sviečky rozpustil a obdaril miestnosť špecifickou vôňou minimálne na tri hodiny, určite nás nemálo zaujíma dizajn aromalampy a to, či ladí so zvyškom priestoru. Niektoré aromalampy môžu v tmavej miestnosti premietať na stenu nádherné obrazce, a to vďaka svitu plamienka čajovej sviečky a rôznym štrbinkám na povrchu lampičky.

Vonné vosky môžete kombinovať

Vosky do aromalámp sú dostupné v rozmanitých vôňach a tým kreatívnejším dávajú príležitosť čarovať s výslednou vôňou a jej intenzitou. Čo tak si zmiešať vosk s vôňou čokolády a vosk s vanilkovou arómou? Budete sa cítiť ako v obľúbenej cukrárni. Rovnako skvelo pohladí vaše zmysly vôňa rôznych kvetov, ktorá vás aspoň v myšlienkach prenesie na rozkvitnutú letnú lúku za babičkiným domom. Pri kombinovaní viacerých voskov v aromalampe však začnite opatrne – s menším množstvom vosku a postupne pridávajte, aby sa nestalo, že to s intenzitou vône preženiete. Vonné vosky totiž mávajú vyššiu intenzitu vône, než samotné sviečky.
Po sfúknutí čajovej sviečky v aromalampe vosk rýchlo stuhne a bude pripravený na neskoršie použitie. Ak zatúžite po inej vôni, alebo jednoducho intenzita vône už nie je postačujúca, vložte aromalampu na cca pol hodinku do mrazničky a vosk budete môcť jednoducho vylupnúť a nahradiť ho novým.