sada-001.jpgMilé budúce mamičky, alebo budúce staré mamy, ktoré budú mať malé vnúčatko. Pre vás všetky, ktoré viete šiť, som pripravila taký malý seriál, v ktorom môžete svojmu dieťatku alebo vnúčatku pripraviť krásnu vlastnoručne zhotovenú sadu do postieľky pre bábätko. Sada bude dokopy obsahovať: Obliečku na vankúšik a paplónik, hniezdo, baldachýn, vreckár a zavinovačku. Dnes si spolu zhotovíme najjednoduchšiu sadu obliečok na vankúšik a paplónik. Ak budete mať nejaké otázky, kľudne sa pýtajte.

Čo budete potrebovať: v prípade, že chcete zhotoviť kompletnú sadu pre dieťatko, ako ja, tak si kúpte spolu 11m bavlnenej vzorovej látky, resp. 9 m modrej látky a 2 m hnedej bavlnenej látky, šírky 140cm ; ak chcete zhotoviť len dnešnú sadu obliečok, tak budete potrebovať 2,5m bavlnenej vzorovanej látky, 45cm suchý zips bielej farby, nite, nožnice

Ako na to: V prvom rade operte látku, resp. vypláchajte vo vode teplej aspoň 40°C, aby sa vám po prvom opraní nezrazila. Vysušte a vyžehlite ju. Z látky si vystrihnite po dva diely na vankúšik a perinku o rozmeroch 45 x 63 cm a 95 x 123 cm. Snažte sa o čo najoptimálnejšie rozmiestnenie, aby ste si šetrili látku, ak idete zhotovovať viac vecí do sady. Pozor, aby ste strihali dobre vzor, aby ste vzorku nemali hore nohami alebo doboku!!!
sada.jpgVankúšik: Zoberte jeden diel, na bočnej strane 2x zahnite dovnútra tak, aby ste dostali 2cm záhyb. Zašite ho po dĺžke. To isté spravte na druhom diele. Oba diely teraz preložte cez seba tak, aby sa záhyby prekrývali. Bude to tvoriť otvor na navliekanie vankúšika. Oba diely prešite dokopy po bokoch na dĺžku 10cm od okraja do obdĺžnika. V strede zostane tým pádom otvor. Odstrihnite si zo suchého zipsu pás dlhý 15cm a prišite ho do otvoru tak, aby jeden diel bol prišitý na spodnú stranu, druhý na vrchnú stranu vankúšika. Teraz celý vankúšik otočte lícom dovnútra tak, aby otvor smeroval do jednej strany vankúšika. Všetky tri zvyšné strany zošite a začistite. Vankúšik je hotový.
Perinka: Rovnakým spôsobom postupujte ako pri vankúšiku, ale do otvoru umiestnite dva pásy suchého zipsu dlhé 15 cm namiesto jedného.