Naše deti si na školu už zvykajú, no nás rodičov stojí toto obdobie množstvo prostriedkov aj síl, než zoženieme všetko, čo potrebujú. Škola je dôležitá, avšak často nemôže nahradiť nás rodičov. Dávame deťom nielen lásku, ale ich aj živíme. Na to však potrebujeme dostatok peňazí, a tak sa práci nevyhneme. Deťom sa tak nemôžeme venovať tak často, ako by sme chceli. Mali by sme však s nimi tráviť všetok voľný čas.

Najmä tie najmenšie vnímajú školu pozitívne a tešia sa na nových kamarátov. Aspoň trošku spríjemniť im nezvyklé odlúčenie od známeho prostredia môžete aj pekným darčekom. Môže to byť čokoľvek, avšak oveľa praktickejšie je niečo, čo môžu využiť práve v škole. Školská taška, ale aj pekný peračník môže zdvihnúť náladu aj hanblivejším deťom, a tak im pomôcť zvládnuť toto náročné obdobie. Ak sa s nimi budete o škole rozprávať, ľahšie zvládnu aj túto zmenu.

Dobrý vzájomný vzťah je dôležitý aj pre zdravý vývoj dieťaťa. Preto im venujte dostatok pozornosti. Najmä tie menšie vyžadujú našu plnú sústredenosť, no nebude to tak navždy. Čas plynie rýchlo a o pár rokov už nebudete najdôležitejšia osoba v ich životoch, užite si teda toto obdobie.

Pre naše ratolesti chceme len to najlepšie, no nemôžeme s nimi byť neustále a vlastným chybám sa nevyhnú.

Puberta predstavuje väčšie riziko. Deti v tomto veku majú vlastné názory a dohováranie je často zbytočné. Ak však chcete aby sa vyhli problémom, môžete ich už teraz prihlásiť do nejakého záujmového krúžku. Dieťa si tak zvykne na istý režim a neskôr nebude mať čas túlať sa len tak po uliciach.

Pri výbere toho správneho krúžku si dajte záležať, dieťa to musí v prvom rade baviť. Inak by ste docielili praví opak. Vhodné sú napríklad jazykové kurzy, ale aj športové aktivity. Možno bude vhodný tenis, tenisové potreby nájdete aj na najtenis.sk.