Pandémia nás na dlhý čas pripútala k stolu a pohovke v obývačke. S blížiacimi sa sviatkami a zimnými prázdninami to nebude o nič lepšie. Ako si vyplniť tieto dni voľna osožnou činnosťou?

Inšpirujte sa našimi skvelými a jednoduchými nápadmi.

Užite si pobyt na čerstvom vzduchu

Aj počas chladného obdobia patrí čerstvý vzduch a pohyb k zdravému životnému štýlu. Ak presedíte celé dni doma, skôr či neskôr sa to odzrkadlí nielen na vašej psychike. Dostatočný dôvod na to, aby ste si v zime zašnurovali čižmy, obliekli nový sveter z kvalitnej merino vlny a vydali sa na návštevu prírody.

Skvelým nápadom na zimné dni je túra za poznaním okolitého prostredia, na čo ste možno doteraz nemali čas.

Naučte sa pliesť

Ručné práce sú skvelým spôsobom na vyplnenie voľného času a precvičenie vašich motorických schopností. Jednou z takýchto ručných prác je napríklad pletenie, ku ktorému toho veľa netreba. Tak si nájdite čas, vhodnú vlnu na pletenie a môžete začať.

Objavujte zaujímavé miesta virtuálne

Máte chuť na mestskú dovolenku? Mnohé samosprávy vám ponúkajú virtuálne prehliadky svojich najznámejších a zaujímavých miest. Tak naštartujte počítač alebo mobil a vydajte sa za týmto nevšedným relaxom a výletom, ktorý vás nič nestojí.

Chutné jedlá z vlastného hrnca alebo panvice

Či už si sami pripravujete kyslú kapustu alebo chlebíčky, môže to byť niečo, čo môže robiť celá rodina. Receptov na kulinárske pokrmy je naozaj veľa, tak si niečo zaujímavé uvarte.

Prečítajte si dobrú knihu, poskladajte puzzle, pozrite obľúbený film alebo rozprávku, dajte šálku lahodnej kávy a k nej chutný koláčik. Čas vám ubehne rýchlejšie, ako ste si mysleli.

(A/PR) Zdroj obrázka: Elena Shashkina/Shutterstock.com