Po roku opäť prichádza čas vianočný a výklady i regály obchodov sa už koncom októbra začínajú pomaly, ale isto zapĺňať vianočným tovarom. Všetko svieti, žiari, bliká a do toho vianočný playlist s nestarnúcimi melódiami, ktoré dokážu pohladiť na duši a navodiť tú správnu vianočnú náladu. Sú medzi nami aj takí, ktorí dlho neváhajú a už začiatkom novembra postavia a ozdobia vianočný stromček, aby si tú čarovnú atmosféru mohli vychutnávať čo najdlhšie. Stromček, či už živý, alebo umelý, je určite tou najvýraznejšou vianočnou dekoráciou. Krásna vianočná výzdoba, priam ako z rozprávky, útulne zariadené izby, čarovná atmosféra a voňavé medovníčky, to všetko prispieva k tomu, aby ste si Vianoce vychutnali doslova všetkými zmyslami.

Vytvorte si doma sviatočnú atmosféru

Máme pre vás niekoľko tipov a nápadov, ako si doma spolu s rodinou pripravíte krásne obdobie sviatkov pomocou jednoduchých dekorácií, ktoré očaria vás i každú návštevu.

  • V prvom rade vyberte pekné decentné vianočné osvetlenie v podobe led reťazí, prípadne ďalších svietiacich dekorácií, ktoré ocenia vo svojej izbičke predovšetkým deti.
  • Aké by to boli Vianoce bez vianočného stromčeka a vianočných ozdôb. Či už siahnete po minimalistických ozdobách v jednom odtieni, alebo budú vaše Vianoce žiariť všetkými farbami, je len a len na vás.
  • Náš tip: Pripravte si pekné dlhé stuhy, navlečte na ne aspoň po tri vianočné gule a ozdobte nimi stoličky.
  • Do predvianočných príprav zapojte aj deti. Nechajte ich, nech si vyzdobia svoj obľúbený kútik po svojom.

Vianočná výzdoba - inšpirácie

Tradičnými farbami Vianoc sú klasická zlatá, strieborná a červená farba. Tieto farby vyzerajú dobre, aj keď ich vzájomne skombinujeme. Kto má rád prírodné materiály, určite urobí dobre, keď po nich opäť siahne. Vyžaruje z nich totiž akési teplo, pohoda, prirodzenosť a sviatočná nálada, ktorá sa miesi s prírodnou vôňou. A keď už sme pri vôňach, pekne sa dajú naaranžovať aj vetvičky zo živých stromčekov, napríklad z borovice či smreku. Nezameniteľné čaro majú aj sviečky. Pre niekoho možno obyčajné, no zároveň neobyčajné - vďaka tvaru, farbe, vôni, svietniku, v ktorom sú naaranžované. Najkrajšie voňajú sviečky z prírodného včelieho vosku. Ich vôňa je tak sladko upokojujúca a navyše sa nemusíte obávať, že budete vdychovať nebezpečné výpary z lacných sviečok. Príbytky dokážu skrášliť aj typické vianočné rastliny - vianočný kaktus, vianočná hviezda, či imelo.

Kde najvýhodnejšie nakúpiť vianočné dekorácie

Ak hľadáte pomocníka, ktorý by vám najlepšie poradil, kde nakúpiť najvýhodnejšie vianočnú výzdobu, máme pre vás dobrú radu - stavte na aktuálne akciové letáky a katalógy.  Nechajte sa inšpirovať ponukou akčných letákov, ktoré nájdete všetky na jednom aktuálne akčné letákymieste na stránke Kaufino.sk. Aktuálne letáky známych obchodov a obchodných reťazcov sú v tomto období plné vianočného tovaru, z ktorého si vyberie určite každý. Či už hľadáte vianočné cukrovinky alebo ozdoby, stojí za to skúsiť prelistovať v Tesco letáku online. Leták Tesco Vianoce prináša kúzelnú ponuku všetkého potrebného, aby ste si mohli dopriať štedré a príjemné sviatky. Aj aktuálny Kik leták má vo svojej ponuke pôsobivé vianočné ozdoby za najlepšie ceny. Kik leták aktuálny, to sú stojace i závesné dekorácie menších aj väčších rozmerov, z ktorých si vyberie každý. Milí škriatkovia, soby, jedličky i hviezdičky čakajú len na vás.

Vianočná výzdoba vonku

Domy a záhrady hýriace vianočnými svetielkami sme kedysi vídali len v amerických filmoch. Kto má dom, záhradku, alebo aspoň balkón, určite každoročne myslí aj na vianocnu vyzdobu vonku, resp. vonkajšie vianočné dekorácie.  A niekedy to ani nemusia byť svetielka, stačí dvere z vonkajšej strany ozdobiť vianočným vencom, alebo pred dvere dať veľký lampáš, rohožku s vianočným motívom, či postaviť na stráž vianočného soba. Ak máte na záhrade stromy - a nemusia byť ihličnaté - omotajte im kmeň a konáre svetelnou reťazou. Pozor však dávajte na to, aby boli reťaze dostatočne dlhé. Myslite na to, že elegantná vianočná výzdoba skrášľuje záhradu i okolie vášho domu a priťahuje pohľady okoloidúcich, čím aj na nich vizuálne prenáša vianočnú náladu.

Doprajte si vianočnú pohodu

Ak je na Vianoce rozprávkovo zasnežená príroda a vy ju máte možnosť pozorovať aspoň z okna, čo viac si želať. Ak nie, zababušte sa aspoň do teplej hebkej deky, započúvajte sa do zvukov praskajúceho kozuba či vianočných kolied, doprajte si pohárik domáceho vaječného likéru a k nemu dobre padne aj sladký perníček. A občas nezaškodí vychutnať si ani božské ticho, pre niekoho také vzácne a prinášajúce pocit absolútneho naplnenia…

(A/PR)