Ak si čistíte pleť len večer pred spaním, nie je to úplne postačujúce a podrobiť by ste ju mali očistnému rituálu aj každé ráno. Kľúčové je podnietiť pleť k očiste dvakrát denne, nič by sa však ale nemalo preháňať.

Pravidelnému čisteniu by ste mali pleť podrobiť bez ohľadu na to, či ste sa v danom dni maľovali alebo nie. Počas celého dňa je totiž naša tvár vystavená rôznym nástrahám, ktorým musí dennodenne odolávať. Dopriať jej tak zaslúžený odpočinok počas spánku je nevyhnutné, zabúdať by sa ale nemalo na čistenie pred spaním a bezprostredne po zobudení.

Dennodenná rutina

Výber vhodnej starostlivosti o našu tvár by mal byť prispôsobený najmä typu pleti. Či už ju máte mastnú, citlivú alebo úplne bežnú, produkty by mali byť konkrétne určené priamo pre vašu pleť. Pravidelné jemné čistenie výrazne napomáha pleti udržiavať ju žiarivú, hebkú a slúži aj na účinné redukovanie nedostatkov. Nezabúdajte preto na vhodné odličovače a čistiace gély.

Čistenie do hĺbky

Okrem povrchového čistenia by mala byť vaša pleť vystavená aj hĺbkovému čisteniu. Či už vás trápia rozšírené póry, neviete sa zbaviť čiernych bodiek alebo je večnou prekážkou k dokonalému vzhľadu práve akné, s produktami to priveľmi nepreháňajte. Nájdite si prípravok, ktorý vám bude najviac vyhovovať, no neaplikujte si ho častejšie, než je akceptovateľné. Taký peeling sa odporúča použiť nanajvýš raz do týždňa a vhodné je siahnuť po ňom predovšetkým večer pred spaním.

Nezabúdajte aj na vhodnú starostlivosť

Vhodne zvolená starostlivosť je kľúčom k úspechu, ako vašu pleť hydratovať, rozžiariť a nenamáhať ju. Okrem kvalitného odlíčenia a čistenia, je nevyhnutné pleť aj tonizovať a patrične sa o ňu aj postarať. Existuje rad masiek, sér a rôznych olejčekov, nápomocné sú ale aj očné krémy či iné produkty, no vždy by mali byť určené vám. Zamerajte sa preto pri výbere na vhodnosť podľa typu pleti, pri krémoch nezabúdajte aj na vekové usmernenie a upriamte sa aj na spôsob a pravidelnosť aplikovania. Ak sa budete o pleť starať správne, želané výsledky určite postrehnete.

Zdroj obrázka:

RomarioIen / Shutterstock.com

(Alinka/PR)