Zariaďujete svoj dom alebo byt a chcete byť „in“? Môžete to dosiahnuť aj správnym výberom nábytku do jednotlivých miestností. Nezabúdajte na to, že aj neživé predmety veľa vypovedajú o svojom majiteľovi. Vdýchnite svojej obývačke život vďaka štýlovej sedacej súprave, ktorá poteší vás i vašich blízkych.

Zariaďujeme obývačku, oázu pohodlia pre domácich i hostí

Bežne prijímame návštevy v domácnosti alebo chodíme na návštevu k blízkym či priateľom. V oboch prípadoch sa miestom stretnutia stáva obývacia miestnosť. Z toho dôvodu jej vzhľadu venujeme väčšiu pozornosť ako možno iným priestorom v dome či byte. 

Obývačka by mala budiť príjemný dojem nielen u domácich, ale aj hostí, ktorých si do nej pozývame. Túto atmosféru vieme navodiť aj správnym výberom obývacej steny. Výber obývacej steny možno prirovnať k zoznámeniu sa s novým človekom – prvý dojem je veľmi podstatný. Ak nám je ten človek na prvý pohľad sympatický, tak zoznamovanie bude jednoduchšie. Keď nám obývacia stena padne do oka hneď na prvýkrát, je veľká pravdepodobnosť, že si ju kúpime. Keď sa nám páči, tak začneme zisťovať jej rozmery, cenu a kvalitu a celkové prevedenie. Nikdy by sme však nemali uprednostňovať krásu na úkor kvality.  

Menšia či väčšia, s úložným priestorom alebo bez neho?

Toto sú väčšinou základné faktory, ktorými sa riadime pri výbere sedačky. Samozrejme, musíme zohľadniť veľkosť sedacej súpravy a prispôsobiť ju veľkosti obývačky. Do úvahy berieme aj využitie sedačky. Ak mávame často návštevy, ktoré u nás aj prespia, je lepšie kúpiť sedaciu súpravu s úložným priestorom a rozkladaciu. V prípade, že nám sedačka slúži ako miesto relaxu pri pozeraní televízie alebo posedení s priateľmi, vystačíme si s takou, ktorá nie je rozkladacia a nemá úložný priestor. 

V súčasnosti nie je núdza o rôzne sedačky, obchodníci sa priam pretekajú v ponuke. Môžeme si vyberať nielen z viacerých veľkostí, prevedení, druhov, farieb, materiálov, ale mali by sme brať do úvahy aj praktický rozmer sedačky. Umiestniť ju v obývacej miestnosti tak, aby ladila s obývacou stenou, konferenčným stolíkom, farbou steny, prípadne knižnicou a ostatnými doplnkami. 

Kde nájsť tú pravú?

Túto otázku si nekladieme len pri výbere životného partnera, ale niekedy aj pri hľadaní sedacej súpravy. Stará nám doslúžila alebo nám už nevyhovuje veľkosťou či prevedením, a tak sa začneme obzerať po novej. Niekedy sa však v tom množstve ponúk nedokážeme zorientovať a máme pocit, že už ani nenájdeme tú správnu sedačku do našej domácnosti. 

Nezúfajme a nevzdávajme sa pri hľadaní. Uľahčiť nám ho môžu aj mnohé e-shopy, ktoré ponúkajú svojim zákazníkom rôzne sedacie súpravy a odborníci nám ochotne poradia pri výbere. Dobrou voľbou môže byť internetový obchod Mojinterier.sk, ktorý ponúka zaujímavé a štýlové sedacie súpravy vo viacerých prevedeniach.

Zdroj obrázka:

Photographee.eu / Shutterstock.com

(Alinka/PR)