Bez spánku neexistuje žiadna regenerácia! Problémom však je, že veľmi citlivé senzory tela v kombinácii s nie vždy ideálnymi podmienkami snahu o zotavenie organizmu komplikujú. Kde je teda problém, ak máte kvalitný matrac, posteľ aj bielizeň? Veľmi často je príčinou rannej únavy a nepríjemných bolestí tela počas dňa nekvalitný vankúš.

Pokračujte v čítaní a zistíte, čo vám signalizuje, že by ste svoj vankúš mali čím skôr vymeniť.

Ranné závraty

Potrebujete ráno pár minút v posteli navyše, pretože sa zobudíte a máte závraty? Možno by nebolo zlé využiť pohodlné objednanie k lekárovi online. Ešte predtým však môžete vyskúšať vymeniť vankúš.

Ranné závraty môžu predstavovať prvý a veľmi typický príznak nesprávneho vankúša! Závraty sú spôsobené napätím vo svaloch, ktoré je vyvolané nesprávnou polohou počas spánku. To spôsobuje závraty a pocit točenia hlavy. Dokonca sa môžu vyskytnúť aj poruchy zraku!

Aby ste sa tomu vyhli, kvalitná výplň do vankúšov, ktorá zaistí vašej hlave správnu oporu počas niekoľkých hodín spánku, je dobré riešenie!

Nedostatočný odpočinok

Namiesto pokojného spánku sa v posteli neustále prehadzujete a nedokážete si dobre oddýchnuť? Nemôžete si nájsť správnu polohu? Aj takýto stav môže naznačovať, že opora hlavy, a teda vankúš nie je správny. Pri výbere toho najlepšieho sa spoliehajte na svoje telo a nie reklamu, pretože každý človek je iný a na svoje pohodlie potrebuje rozličné podmienky.

Nepríjemná bolesť hlavy

S bolesťami hlavy sa za svoj život stretne asi každý jeden z nás. U niekoho je to veľmi krátky a prechodný stav, iný s ním bojuje aj niekoľko dní v mesiaci. Najhoršie na tom je, že nepríjemné bolesti hlavy môžu byť vyvolané rôznymi faktormi. Okrem nedostatku vody a pohybu zohráva v tomto prípade pomerne často veľkú úlohu aj nesprávny vankúš.

Ako ale zistíte, že práve vankúš je hlavnou príčinou búšiacej bolesti vo vašej hlave? Veľmi jednoducho: takáto bolesť hlavy je najhoršia ráno po vstávaní a v priebehu dňa sa znižuje, pretože telo sa postupne zotavuje z nesprávneho nastavenia. V takomto prípade je dobré nájsť radu u dobrého ortopéda Levice a potom si na základe jeho odporúčaní vybrať v rovnako kvalitnom obchode ten najlepší vankúš.

Kvalitný a dostatočne dlhý spánok bez prerušovania a nočného budenia je pre naše telo veľmi dôležitý. Aby ste si ho ale zaistili a mali ráno energiu a netrpeli bolesťami, okrem postele a matracov myslite aj na kvalitné vankúše.

(A/PR), zdroj obrázka: Roman Samborskyi/Shutterstock.com