Čas letných dovoleniek sa už definitívne skončil, ak si predsa chcete vychutnať teplé slnečné lúče, nezostáva iné, ako cestovať do južných krajín. Na takýto oddych ste však mali dostatok času.

Aby sme však mohli dobre fungovať, mali by sme stres a napätie odbúravať častejšie ako raz za rok. Podobné výlety by sme preto mali plánovať oveľa častejšie. Ak teda máte voľný víkend, zbaľte svoju rodinu a vyrazte za zábavou. Nemusíte hneď ísť do zahraničia, veď aj naše hory Vám majú čo ponúknuť.

Objavujte s deťmi prírodu a jej krásy. Takéto zážitky im dajú viac, ako týždeň strávený len vylihovaním na pláži. Navštívte teda skutočný horský hotel a využite pekné jesenné dni naplno. Rezervácie aj bližšie informácie nájdete na sliezskydom.sk. Prírodné krásy aj turistika uchvátia všetkých členov rodiny. Naviac v samotnom hoteli nájdete aj wellness, kde sa môžete po náročnej túre zregenerovať. Týmto určite zlákate aj svoju manželku.

Oddych si teda môžete dokonalo naplánovať, presne podľa Vašich osobitých požiadaviek. Treba len hľadať to správne miesto na mape. Ak ste ho už našli, zrejme hromadnou dopravou cestovať nebudete. Pre deti je to síce zábava, no oveľa pohodlnejšie, aj ak máte viac detí je samozrejme vlastné auto. Aj keď necestujete do zahraničia, malo by byť v dobrom stave, nechcete predsa niekde na diaľnici čakať na odťahovku. Preto treba auto skontrolovať aj v prípade, že s ním podobne dlhé trasy veľmi nejazdíte. Svoju pozornosť však venujte aj správnym pneumatikám. Najmä na horách sa počasie veľmi rýchlo mení, a ak ste vo vyšších polohách, môže Vás zaskočiť aj slabé sneženie. Preto študujte predpovede a zvážte, či by predsa len nebolo vhodnejšie zimné obutie.

Uvedomte si, že si idete oddýchnuť, preto sa pripravte aj na nie veľmi silný mobilný signál. Možno sa Vám tak skôr zídu hodinky Michael Kors.