tekvica9.jpgAk sa vám tento rok urodilo na záhrade dosť ozdobných tekvíc, zhotovte si s deťmi tekvicových panáčikov podľa návodu, ktorý mi poslala Kubi. Príjemné tvorenie.

tekvica11.jpgPotrebujeme: žltú tekvicu, ozdobnú tekvicu, nejaké semienka, fúziky z kukurice, brečtan, fazuľky a struky fazuľky, machovku, 2- 3 klince, špendlíky

Ako na to: Na telo tohto panáčika potrebujeme prekrojenú tekvicu (vnútro vyčistíme). Na ňu pomocou 2-3 dlhších klincov pripevníme ďalšiu tekvicu, ozdobnú – ako hlavu. Oči sú zo semienok kvetu (neviem ako sa volá, my ho voláme Nočná pani – kvitne večer). Brada je z fúzikov kukurice, golierik je z brečtanu. Ruky sú z rozpolených strukov fazule alebo z ozdobnej fazuľky (myslím, že je taký nejaký kvet). A malá ozdôbka dopredu – otvorená machovka.

tekvica31.jpgAko na to: Postup je taký istý ako pri prvom panáčikovi s tým rozdielom, že tomuto panáčikovi som pridala noštek zo šípok a gombíky z farebných fazuliek. Na „čiapke“ je farebný brmbolec z feferónky.
tekvica21.jpgPotrebujeme: guľatú tekvicu, časť žltej tekvice (vrch), zemiaky, mrkva, kapia, staré slnečné okuliare, klince, špendlíky

Ako na to: Tento panák je zhotovený z guľatej tekvice. Ako čiapočka poslúžila odrezaná vrchná časť tekvice, ktorá nám zostala pri výrobe predchádzajúcich panáčikov. Uši sú z rozpolených zemiakov a sú pripevnené klincami. Na nos je použitá mrkva a ten vyplazený jazyk je plátok červenej papriky, kapie. No a k dokonalému imidžu ešte priložíme okuliare. Pomocou nožíka som urobila dierky a zapichla okuliare.

tekvica41.jpgPotrebujeme: guľatú tekvicu, ozdobné tekvice (1 veľkú a 2 menšie), žltú tekvicu, fazuľky, šípky, časť žaluďa, semienka, šúpolie, špendlíky, klince, kvet – kohútí hrebeň

Ako na to: Telo je vyrobené z guľatej tekvice. Hlavička z ozdobnej tekvice je pripevnená klincami. Ušká sú z fazuľky, noštek je zo šípky, oči z časti žaluďa a zo semienka z „Nočnej pani“. Ústa sú z kohútieho hrebeňa, pripevneného špendlíkmi. Fazuľky ako gombíky. Ruky sú z rozpolených malých ozdobných tekvičiek a nohy, teda topánky sú skrojené časti žltej tekvice. No a aký by to bol šašo bez ozdobného goliera ? Ten je urobený zo šúpolia. A ešte malá ozdôbka do krku, 2-3 farebné lístky.

indianka.jpgAko na to: Telo sa skladá takisto z 2 druhov tekvíc. Ústa – paprika, kapia. Golier je z brečtanu a korálky z plodov jarabiny. Ruky sú zo strukov fazuľky, sukňa z nastrihaného šúpolia, postupne prišpendlené a nakoniec previazané ozdobnou stuhou z jutoviny. Vlasy sú z červeného sysalu a sú zopnuté čelenkou zo šúpolia.