obrovsky.jpgZačiatkom augusta sme boli s rodinou na poslednom tohtoročnom výlete. Nie preto, že by sa nám viac nechcelo, ale preto, že som, bohužiaľ, nevládala. Moje telo odmietalo už takéto vysokohorské túry, i keď trasa bola veľmi ľahká a vhodná pre všetky vekové kategórie. Takže radšej už neriskujem a dala som si na tento rok pauzu. Prinášam vám aspoň zážitky z tohto výletu.

maly.jpgNáročnosť: nenáročná, veľmi krásna túra po dobre udržiavaných chodníkoch, vhodná aj pre menšie deti, ktoré budú mať zážitok aj z výletu na lanovke.
velky.jpgTrasa: autom sa dostanete do Starého Smokovca, odtiaľ sa dostanete ku zastávke Starý Smokovec – lanovka. Odtiaľ sa vyveziete lanovkou na Hrebienok. Dĺžka grasy je 1937 m, doba jazdy je 7 minút. Zaujímavosťou, že lanovka ide po jednej koľaji a v jednom mieste sa rozdvojuje a míňate sa s druhou kabínkou.
dlhy.jpgZ Hrebienka sme sa vydali po červenej značke k Zamkovského chate. Trasa trvá 1.05 hod. Cestou sme sa zastavili pri Obrovskom vodopáde. Zo Zamkovského chaty sme sa vydali najprv späť po červenej značke a neskôr sme vybočili na zelenú, aby sme sa dostali k Vodopádom Studeného potoka. Spolu boli 4 – Obrovský vodopád, Malý a Veľký vodopád a Dlhý vodopád. Počas tejto trasy sa môžete zastaviť na asi najväčšom množstve chát, ktoré počas túry môžete míňať – Bilíková chata a Rainerova chata. Spolu so Zamkovského chatou sú to 3 chaty počas 1 hodiny.