Samozrejme, v prvom rade odporúčame si pravidelne čistiť zuby. Svieži dych si udržíte aj vďaka týmto jednoduchým tipom.

Žujte čerstvé bylinky


Na osvieženie dychu môžete žuť čerstvé bylinky, napr. vetvičku petržlenu, bazalku, mätu, rozmarín, tymián alebo koriander. Niekoľkominútové žuvanie bylín aktivuje chlorofyl v bylinkách a pomáha neutralizovať nepríjemné pachy.

Foto: Pixabay/EDDIE_LEE_KR

Doplňte probiotiká


V niektorých prípadoch môže zápach prechádzať až do tráviaceho traktu. V týchto prípadoch môžete zlepšiť zdravie vašich čriev pomocou probiotík, čo následne vyrieši aj nepríjemný dych. Odporúčame vám jesť viac potravín bohatých na probiotiká, ako je jogurt so živou kultúrou, kyslá kapusta a iné fermentované potraviny.

Skúste jablčný ocot


Jablčný ocot má tú výhodu, že bojuje proti dvom potenciálnym príčinám zápachu z úst. Po prvé, jeho pitie pomáha pri trávení. A ako sme už spomínali, pokazené trávenie môže mať tiež vplyv na nezdravý zápach z úst. Po druhé, jablčný ocot má prirodzené antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú zabíjať baktérie spôsobujúce zápach. Náš tip znie: pridajte 1 polievkovú lyžicu jablčného octu do pohára vody. Vypite ho pred každým jedlom alebo kloktajte 10 sekúnd po jedle.

Foto: freepick_8photo

Nezabúdajte na tekutiny


Ak počas dňa nepijete dostatok vody, vaše ústa sú, pravdepodobne, suchšie, ako by mali byť. Práve sucho v ústach je ideálnou živnou pôdou pre baktérie spôsobujúce zápach. Pravidelne pite vodu, do ktorej si môžete pridať plátky pomaranča, jahôd alebo kivi, aby ste získali dávku vitamínu C.

Foto: pexels-julia-zolotova

Jedzte ovocie a zeleninu


Konzumácia surového, vláknitého ovocia a zeleniny, akými sú jablká, zeler či mrkva, vám môže pomôcť udržať si svieži dych. Tieto potraviny odstraňujú zubný povlak a stimulujú ďasná. Pravidelné jedenie týchto potravín tiež zvyšuje produkciu slín a zabraňuje suchu v ústach.

Foto: pixabay_GutundTasty


Zdroj: Bad Breath Is No Match For These 11 Easy Fixes (onegoodthingbyjillee.com) Foto: Pixabay, Pexels, Freepick, Titulné foto: frepick_asier_relampagoestudio