Chystáte sa pre zariadenie obývačky a neviete sa rozhodnúť, aký nábytok zvoliť? Prečítajte si výhody masívneho nábytku, ktorý je v dnešnej dobe čoraz hľadanejší.

Pri zariaďovaní obývačky si treba uvedomiť podstatu zvolenia nábytku. To aký nábytok do obývačky vložíte, urobí celkovú atmosféru pri jej užívaní. Nábytok z masívu bol odjakživa najvyhľadávanejším kúskom do každej miestnosti v interiéry. Je jednak nie len nadčasový a jeho dizajn zaujme nejedného návštevníka, no vyniká aj svojou trvácnosťou a odolnosťou voči poškodeniu.

Vďaka svojim vlastnostiam, ktoré prevyšujú nad inými nábytkovými materiálmi, je masívny nábytok obľúbený pre malých aj veľkých dizajnérskych nadšencov. Svoju pozornosť priťahuje v každej interiérovej časti domu, medzi ktoré patrí aj obývačka. Masívny nábytok v obývačke nepotrebuje žiadne doplnky – sám o sebe je zaujímavým prvkom.

Pokiaľ sa rozhodnete pre zariadenie obývačky s týmto nábytkom, máte veľa možností. V strede vynikne najmä drevený stolík. Konferenčné stolíky z masívu predstavujú prvok, bez ktorého sa nezaobíde žiadna obývačka. Stretáva sa pri ňom celá rodina a priatelia. Masívny konferenčný stolík vyniká svojou odolnosťou voči poškodeniu, trvácnosťou a mimoriadnym dizajnom. Je ľahko kombinovateľný s ďalším nábytkom a zároveň v miestnosti vytvára stredobod pozornosti.

Drevená komoda bude dizajnovým kúskom

V obývačke by nemala chýbať ani komoda z masívu, ktorá okrem nadčasového dizajnu ponúkne ďalší úložný priestor navyše. Drevené komody zdobia každý interiér, zvlášť ten, kde sa stretávajú ľudia. Na drevko.sk nájdete drevené minimalistické komody, komody v škandinávskom, klasickom, modernom aj prírodnom štýle. Vrchnú dosku komody môžete zároveň použiť na vystavenie dekorácií a iných ozdobných prvkov.

Medzi masívny nábytok v obývačke sa radí aj dizajnový TV stolík. Okrem toho, že poslúži ako opora pre televíziu, je zároveň ďalším miestom na vystavenie aj schovanie potrebných vecí. Masívne stolíky pod TV patria medzi povšimnuté kúsky v každej obývačke. Medzi ne treba takisto zaradiť aj vitríny z masívu, závesné police či knižnicu.

Nábytok z masívneho dreva v obývačke bude slúžiť mnoho rokov. Drevený nábytok je odolný voči poškodeniu a nenáročný na údržbu, no takisto sa treba oň poctivo starať. Nevystavujte ho slnečnému žiareniu a ani v blízkosti tepelných zdrojov, ktoré by mohli narušiť štruktúru dreva. Nábytok čistite len bavlnenou suchou handričkou bez chemických prípravkov.

Viac na: Ako opraviť poškriabaný a poškodený nábytok z masívu

Vďaka svojej nadčasovej a nenahraditeľnej kresbe zapadne do každej obývačky. Zariadiť si s ním môžete obývačku v škandinávskom, rustikálnom, provensálskom aj klasickom štýle.

(A/PR)