Pri novom vlastnom bývaní, ale aj pri obnove toho staršieho sa stretáva strach z množstva peňazí, ktoré na to potrebujeme, s radosťou a nadšením z očakávania, ako to celé odpadne.

Nie je to teda len samotná rekonštrukcia, ktorá nám z vrecka ťahá veľa peňazí. Hotovosť, a to nie práve malú, potrebujeme aj na nákup vybavenia a zariadenia bytu. Výhoda je, ak napríklad kupujete síce starší, no už zrekonštruovaný byt. Nie každý však preferuje takúto kúpu a stále sa nájdu aj takí, ktorí si chcú všetko zariadiť sami podľa vlastných predstáv. V takom prípade však budete na zásahy do svojho nového bývania potrebovať oveľa väčšiu hotovosť.

Ešte pred rekonštrukciou sa treba zamyslieť, ako má v konečnom dôsledku vyzerať napríklad kúpeľňa, ale aj kuchyňa. Práve tieto dve miestnosti sú pre celú rodinu nevyhnuté, a tak si dobre premyslite každý detail. Pri početnej rodine nie je veľmi dobrým nápadom, ak spojíte toaletu s kúpeľňou. Nájdite aj rozumný kompromis s kuchyňou. V byte je problém najmä miesto, preto nie vždy je vhodná vaňa. Ušetriť miesto Vám môže aj menšie umývadlo, vyberať však budete aj vodovodné batérie.

Nedostatok miesta je zreteľný aj v kuchyni. Dôležitý je preto aj správny výber kuchynskej linky, no miesto ušetrí aj kuchynský drôtený program, viac na fpinterier.sk.

Ak ste už rekonštrukciu úspešne zrealizovali, začnite sa obzerať po nábytku. U niektorých predajcov sa na dodanie čaká aj niekoľko týždňov, preto sa môžete informovať aj skôr. Je však dôležité, aby ste mali dostatočnú finančnú rezervu. Bez niektorých kúskov nábytku sa žiť dá, no iné sú nevyhnutné. Dobre preto zvažujte a radšej kúpte to, bez čoho nemôže Vaša rodina fungovať, a následne, ak zostanú peniaze, si môžete dopriať niečo naviac. Domácnosť môžete predsa zariaďovať aj postupne.