Stačí, keď sa o svoje vlasy budete príkladne starať, a to nielen počas ich umývania, ale aj pri ďalších činnostiach. A ak ste doteraz netušili, že na kvalitu vlasov vplýva aj váš jedálniček, je na čase sa zamerať aj naň.

Foto: Pexels/element-digital

Skontrolujte si jedálniček


Zdravé vlasy začínajú zdravou stravou. Nízkobielkovinová diéta môže skutočne viesť k vypadávaniu vlasov, preto sa uistite, že prijímate dostatočné množstvo bielkovín z mäsa, mliečnych výrobkov, vajec, strukovín alebo iných potravín bohatých na bielkoviny.

Zdravé tuky sú tiež podporujú kvalitu vlasov. Tuky pomáhajú pokožke hlavy produkovať prírodné oleje, ktoré udržujú vlasy a pokožku hlavy hydratované. Do svojho jedálnička by ste teda mali začleniť aj zdravé tuky zo zdrojov, ako sú avokádo, ryby či orechy.

Pozor na úpravu vlasov horúcim vzduchom

Teplo je jedným z najhorších nepriateľov vašej koruny krásy. Dehydruje vlasy, čo spôsobuje, že sa stávajú krehkými a náchylnými na lámanie. Fén by ste mali používať čo najmenej. Ak sa ho neviete vzdať, vlasy fúkajte radšej chladnejším vzduchom. Pred kulmovaním alebo žehlením aplikujte na vlhké vlasy
ochranný sprej, aby ste predišli ich zničeniu.

Pristupujte k vlasom s citom


Ak ste zvyknuté používať gumičky do vlasov, zaobchádzajte s nimi jemne, aby ste si vlasy nevytrhali. Rovnako si dajte pozor na to, aby ste si nepoškodili vlasy pri česaní kefou. Vlasy sa vám nepoďakujú ani za to, keď ich budete pri sušení drhnúť uterákom.

Foto: Pexels/engin-akyurt

Použite masky, navštívte kaderníctvo

Lepšiu kvalitu vlasov docielite aj pravidelným používaním masiek na vlasy. Nezaškodí vám ani z času na čas podstrihnúť končeky vlasov. Zdravé a regenerované vlasy majú tendenciu rýchlejšie rásť, takže ak túžite po korune krásy, ktorú bude obdivovať vaše okolie, stavte na naše rady.


Zdroj: 5 Easy Ways To Strengthen Hair And Prevent Split Ends (onegoodthingbyjillee.com), Foto: Pexels, Pixabay, Freepick, Titulná foto: freepick_user18526052