Leto nie je predsa jediné obdobie v roku, počas ktorého môžeme sebe, ale najmä svojim deťom dopriať množstvo zábavy. Posledné roky nás zaskočí extrémne teplo, ktoré najmä deti znášajú veľmi zle. Klimatizácia však nie je dobrým riešením a môže spôsobovať viaceré ochorenia.

Deti by mali na čerstvom vzduchu tráviť najviac času, a to v každom ročnom období. Každý extrém je zlý, avšak uberať im na veselých zážitkoch by sme nemali. Samozrejme ak vonku husto prší radšej zostaneme doma, ale veď predsa zima je krásna najmä množstvom snehu a pestrosťou zimných športov. Deti sa nikdy nevedia nabažiť stavania snehuliakov a iných zimných radovánok, ktoré na nich v týchto dňoch čakajú. V rámci možností by sme im ich nemali odopierať.

Dohľad nad situáciou je samozrejme potrebný a pod kontrolou by sme mali mať najmä ich „zamrznuté“ úsmevy, ak už je príliš chladno, zábavu treba jednoznačne prerušiť.

Zima však ponúka množstvo zábavy aj oddychu, prečo to nevyužiť? Radosť nebudú mať len deti, ale aj my dospelí. Je to dobrá príležitosť opustiť ruch mesta a vydať sa do hôr. Pobytom v Tatrách spravíte radosť aj Vašej polovičke. Takýto oddych nemusí byť drahý, hľadajte akcie a zľavy na ubytovanie.

Tatry sú populárne najmä ich blízkosťou, kedy postačí Vaše auto a na mieste ste rýchlo a pohodlne. Auto tak využívame veľmi často, no jeho spotreba sa odráža aj v našich peňaženkách. Šetriť na spotrebe umožní len nové auto, to si však nemôžeme dovoliť. Riešenie ale ponúka aj LPG. Montážny cenník LPG Vás možno zaskočí, jeho návratnosť je však len jeden rok a následne jazdíte o polovicu lacnejšie.

Jazda autom s deťmi je vždy veľkou skúškou našich nervov a ich trpezlivosti. Ochrániť interiér pred  drobnými „nehodami“ pomôžu autopoťahy, kúpite ich aj online.