Po namáhavom dni v práci, či zhone na preplnených uliciach sa s radosťou vraciame opäť domov. Aj keď nás tu čakajú ďalšie povinnosti sme radi, že sa môžeme venovať rodine. Ak však bývate v paneláku, iste viete, že takýto pokoj nevydrží nadlho.

Blízkosť susedov tak veští, že čoskoro sa aj Vaša rodinná idylka rozplynie pre hádku susedov, ktorú môže pokojne sledovať celý panelák, alebo pre snahu svojpomocne prerobiť interiér niektorého z bytov vo Vašej blízkosti. Rozhovory, vŕtačky, kladivá, či dokonca aj príprava jedál je tak pomerne verejnou udalosťou, ktorá tak ruší väčšinu susedov.

Niektorí tento problém riešia dohováraním, no ak budete susedom klopať pri každej nedeľnej príprave rezňov, iste z toho nebudete mať radosť ani Vy a ani Vaši susedia. Istá dávka tolerancie je tak nevyhnutná vždy, keď sa sťahujete do paneláka. Ak je však už situácia neúnosná, no ide o bežné práce v domácnosti, nie je možné neustále sa len sťažovať. Práve citlivejšie povahy by preto mali dobre zvážiť, či im takýto život aj naozaj bude vyhovovať.

Veľa možností, ako odstrániť zbytočný hluk zo svojho domova totiž nemáte. Často jedinou voľbou je tak zvuková izolácia stien. Tú je však dobré urobiť ešte pred nasťahovaním, alebo väčšou rekonštrukciou. Výsledky však určite stoja za zváženie. Čiastočne tak tento zásah vie odstrániť nedostatky tenkých panelových stien väčšiny panelákov.

Takéto problémy však treba riešiť komplexne, nestačí teda len odhlučniť svoj byt. Neraz totiž zabúdame, že nemalý hluk sa k nám odstáva aj cez samotné vchodové dvere. Ich výmena tak vie tiež do značnej miery pomôcť, aby ste nepočuli každé privolanie výťahu, či zaklopanie u susedov. Majú samozrejme aj ďalšie výhody, no voľba je len na Vás, vyberiete si na modos.sk.

Po týchto opatreniach chýba pre Váš spánok už len matrac. Akcie nájdete na lacne-matrace.sk.