Pohodlné, príjemné, pekné. Toto je len niekoľko prívlastkov, ktorými sa môžu pýšiť topánky značky Dr. Martens. Topánky navrhnuté tak, aby ste v nich zvládli túru, a zároveň sa v nich prechádzali po meste. Sú takmer nezničiteľné, a aj to je jeden z dôvodov, pre ktorý ich doma potrebujete aj vy. Čo o značke Dr. Martens vieme?

Dr. Maertens bol lekár, ktorý si zranil svoj členok počas lyžovania a snažil sa vymyslieť typ obuvi, ktorý by bol praktický, pohodlný a najmä, aby mu spevnil členok. Keď jeho návrh videla jedna anglická spoločnosť, okamžite s ním podpísala zmluvu a kvalitné Dr. Martens topánky boli na svete.

Prečo sú topánky také kvalitné? Odpoveď je jednoduchá. Sú vyrobené z veľmi hrubej kože, akú bežne ani nezoženiete.

Prečo by ste mali nad kúpou topánok Dr. Martens premýšľať aj vy?

  1. Sú až príliš pohodlné

Hoci môžu byť spočiatku topánky Dr. Martens tvrdé, najmä v oblasti nad pätou, hneď ako povolia, budete si ich môcť vychutnávať na nohe koľko budete chcieť. Koža, z ktorej sú topánky vyrobené, sa prispôsobí tvaru vášho chodidla, čo je tiež dôvod, preto sú také pohodlné. Možno sa pristihnete pri tom, že sa tešíte von len preto, aby ste si ich mohli obuť.

2. Ich životnosť je veľmi dlhá

Ak by ste v ktorýchkoľvek iných topánkach chodili na túry, do mesta alebo do prírody, po chvíli by sa vám rozpadli alebo minimálne poškodili. To však neplatí o topánkach Dr. Martens. Ak si kúpite jeden pár týchto topánok, je pravdepodobné, že vám vydrží do konca života. A to už je niečo!

3. Vaše nohy budú vyzerať lepšie než predtým

Pľuzgiere či vybočené palce sú len príkladom dôsledkov toho, čo sa deje, ak nosíme nesprávnu obuv. Pri nesprávnej obuvi nás nohy pravidelne bolia a cítime sa veľmi nekomfortne. Toto všetko prispieva k tomu, že naše chodidlá nevyzerajú vôbec zdravo.

S topánkami Dr. Martens však prichádza zmena! Dajte zbohom všetkým mozoľom na nohách. Vaše chodidlá budú opäť vyzerať zdravé, pretože vás ani po celodennom chodení nebudú bolieť.

4. Sú čoraz viac trendy, hoci nepodliehajú módnym trendom

Topánky Dr. Martens sú primárne určené na prácu a na chodenie. Cieľom spoločnosti nikdy nebolo podľahnúť módnym trendom a vyrábať svoje produkty podľa toho, čo je práve in. Namiesto toho si spoločnosť povedala, že budú svoje topánky vyrábať naďalej v jednoduchých farbách, bez zbytočných ozdôb. Práve to sa im oplatilo, pretože ľudia milujú jednoduchý vzhľad Dr. Martens topánok.

Ak vás výhody týchto topánok dostatočne presvedčili, svoj pár topánok Dr. Martens nájdete v e-shope FTSHP.

Dr. Martens topánky sú spoločníkmi na celý život!

(U/PR) Zdroj obrázka:

Footshop