Vlasy sú korunou krásy, zrkadlom zdravia, symbolom ženskosti. Ako však dosiahnuť, aby ostali svieže a plné života aj po farbení? Ak zvažujete balayage, ombre či inú úpravu vašej frizúry, nebojte sa zmeny. Poradíme vám, ako na to, aby dokonca ani citlivé blond vlasy nezostali suché a poškodené.

Ktorá žena by nesúhlasila s tvrdením, že krásne žiarivé vlasy sú tým, čo robí nežnejšie pohlavie mimoriadne príťažlivým? To, čo naopak dokáže zneistiť ženskú dušu, sú suché a poškodené vlasy bez života. Kvalitná vlasová kozmetika ako Kerastase alebo Redken dokáže zázraky. Nepoznáte? Nevadí. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme nielen najpopulárnejšie spôsoby zosvetlenia vlasov, ale ponúkneme aj tipy, ako sa farbenú hrivu starať.

Z tmavých na blond vlasy

Profesionálne kaderníctvo či kadernícky salón - to sú miesta, kde vám najlepšie poradia, ako vašu korunu krásy dokonale rozjasniť. Existuje hneď niekoľko metód, ktoré sú zárukou úspechu. Každá z nich má niečo do seba.

Melír

Osvedčená klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy! Melír predstavuje techniku zosvetlenia vlasov prostredníctvom farebných prúžkov. Odfarbené pramienky dokážu radikálne oživiť bežný účes, zväčšiť jeho objem a dodať mu jednoducho šmrnc. Negatívom tejto techniky je však časová a finančná náročnosť, ako aj väčšia záťaž pre samotné vlasy.

Balayage

Vlasový trend menom balayage sa teší obľube medzi dámami už nejaký ten čas a všetko nasvedčuje tomu, že ani túto sezónu tomu nebude inak. Výsledkom tejto uvoľnenej techniky, pri ktorej sa farba nanáša štetcom priamo na vlasy, sú prirodzené tóny v pramienkoch. Špeciálnym postupom dokážu kaderníci zosvetliť vaše vlasy tak, aby vyzerali ako jemne vytiahnuté od slnka. Balayage perfektne pasuje dlhým, ale i krátkym vlasom, sedí brunetkám aj blondínam.

Ombre

Ombre vytvára nádherný wow efekt a rafinovanú hru farieb, ktorá udrie do očí na prvý pohľad. V porovnaní s balayage nepôsobí až tak prirodzene, kontrast medzi vrchnou a spodnou časťou prameňov je však nádherný a je práve tým, o čo sa kaderníci touto technikou usilujú.

Vlasová kozmetika, ktorá hýčka suché a poškodené vlasy

Ak ste už povedali svoje áno úprave vlasov farbením, je dobré myslieť aj na starostlivosť “po”. To, čo môžete urobiť ako prvé, je vložiť sa do rúk odborníkov. V kaderníctvach vám okrem aplikácie špeciálnych farieb, šetrnejších pre vaše vlasy, ponúknu aj profesionálne prípravky, ktoré dodajú vašej korune krásy zdravý vzhľad.

Špičkové kadernícke značky ako Kérastase Paris či Redken 5th Avenue sa postarajú o to, aby ste dokonale žiarili. Či už sa rozhodnete pre melír, balayage, ombre alebo iný účes ako z módneho časopisu, dobre zvolená vlasová kozmetika vám pomôže udržať vaše vlasy bez neželaných poškodení.

Ak hľadáte exkluzívny salón pre dokonalé vlasy, neváhajte a objednajte sa u nás ešte dnes. Starostlivosť o vašu korunu krásy je našou prioritou číslo jedna.

(A/PR, foto: pexels.com)