Na kuchyňu sa mnohokrát pozeráme skôr z pohľadu funkčnosti, pričom jej vizuálnej príťažlivosti nie je prikladaný veľký význam. Avšak koncepčné riešenie je rovnako dôležité ako celková atmosféra, ktorú v kuchyni vytvoríme - ovplyvňujú náš výkon aj náladu. Oživte prázdne steny kreatívnymi prvkami!

1. Dizajn holých tehlových stien

V interiérovom dizajne sa častokrát stretávame s trendom holých tehlových stien. Ide o charakteristický prvok industriálneho štýlu, ktorý v dnešnej dobe presakuje aj do ďalších dizajnérskych konceptov (moderné, provence kuchyne a iné). Tehlové steny predstavujú ideálny spôsob, ako pridať farbu a textúru do minimalistickej bielej kuchyne.

2. Plávajúce police

Plávajúce police sú nielen estetickým, ale aj praktickým kuchynským komponentom - zabezpečujú dodatočný a ľahko dostupný úložný priestor. Okrem toho na ne môžete uložiť prvky dekoratívneho charakteru, napr. ozdobné koreničky, výstavné kúsky keramiky či črepníky so zelenými rastlinami a bylinkami. Plávajúce police zo svetlého dreva sú bežnou súčasťou provence kuchýň, hľadať ich však môžete aj v moderných kuchyniach, zvyčajne v kovovom či kombinovanom kovovo drevenom prevedení.

3. Tabuľová farba

Máte pocit, že vaša biela kuchyňa pôsobí sterilným a nudným dojmom? Oživte ju tabuľovou farbou - použiť ju môžete na vytvorenie akcentovej steny alebo ako pozadie za kuchynskú linku. Výhodou tejto farby je, že funguje ako plátno, na ktoré môžete zaznamenať svoje myšlienky, úlohy, nákupné zoznamy či odkazy. Nie je pravidlom, že tabuľová farba musí byť čierna, dostať ju aj v iných odtieňoch. Podkladom môže byť akýkoľvek hladký povrch (drevotrieska, betón, sadrokartón a iné).

4. Minimalistický čajový kútik či barový pult

Prívetivý čajový kútik ako v kaviarni, v ktorom si môžete vychutnať svoj horúci nápoj, je snom nejednej gazdinky. Nedostatok miesta v kuchyni je však často faktor, ktorý rozhodne v jeho neprospech. Aj v tomto prípade sa dajú efektívne využiť steny, na ktoré nainštalujete kompaktný nástenný stolík. Keď ho nepoužívate, jednoducho ho len sklopíte, takže nebude zaberať priestor. Doplniť ho môžete pohodlnými kreslami, prípadne barovými stoličkami, ak ho nainštalujete na stenu do vyššej úrovne.

(A/PR), zdroj obrázkov: shutterstock.com