Akné vie človeka poriadne potrápiť a narušiť mu sebavedomie. Ak vy, alebo vaše dieťa, bojujete s akné, prečítajte si nasledujúcich 5 rád:

  1. Hygiena pokožky je na prvom mieste. Ráno a večer umyjeme tvár umývacím gélom s neutrálnym ph a dočistíme antibakteriálnou pleťovou vodou/tonerom. Vyhradíme si malý uteráčik na tvár, ktorý používame len na tento účel a ten každé dva dni vymieňame a perieme na 60°C. Tip: vyberajte kozmetiku radšej v lekárni, než v drogérii.
  2. Hydratácia je potom, čo v prvom bode pokožku zbavíme nadmerného mazu, nevyhnutná. Inak sa pleť zblázni a bude vyrábať nadprodukciu kožného mazu, z čoho vznikajú ďalšie biele zapálené miesta a následne čierne bodky. Tip: opäť siahnite po lekárenskej kozmetike a vyberte si hydratačný krém na aknóznu, problematickú pleť.
  3. Korektor je od veku dvanásť-trinásť rokov na mieste. Najviac začervenané miesta opatrne zatrite korektorom opäť s antibakteriálnymi účinkami. Tipnanášajte ho lokálne pomocou vatovej tyčinky.
  4. Antibakteriálnu masku nanášajte na čistú, suchú pleť dvakrát do týždňa. Tip: ak má vaše dieťa s týmto problém, aplikujte si masku spolu s ním. Ono masku proti akné, vy zvoľte hydratačnú či protivráskovú starostlivosť.
  5. Zverte sa/svoje dieťa do rúk odborníkom. Hĺbkové čistenie pleti v kozmetickom salóne, či pri ťažších formách akné u dermatológa, vám pri pravidelných návštevách prinesie prekvapivo žiadúce účinky. Tip: po ošetrení, ktoré je trochu nepríjemné až bolestivé, si zájdite spolu napríklad do kina, alebo zvoľte inú vhodnú formu odmeny ako “bolestné”.

Extra tip: Z jedálnička je podľa dermatológov vhodné vylúčiť mlieko, mliečne výrobky a čokoládu/kakao. Do jedálnička zaraďte veľa čerstvej sezónnej zeleniny a ovocia.

Obrázky zdroj: pexels.com