Poznáte to, na dovolenke všetci fotíme ostošesť. Či už plážové radovánky, alebo horskú turistiku, spúšť fotoaparátu stláčame jednoducho častejšie. Chceme si krásne momenty uchovať nielen v pamäti, ale aj v podobe snímok. Túžime po tom, aby boli naše fotografie ostré, dokonale farebné, podľa možnosti presne kompozične vyvážené. To posledné je na vás, no prvé dva atribúty má na starosti váš fotoaparát. Vybrať si zo stoviek kúskov na trhu, môže byť poriadne ťažké. Nad čím by ste pri výbere „dovolenkového“ foťáku mali premýšľať? A aký fotoaparát je vlastne vhodné vziať na dovolenku?

Zrkadlovku či nie?

Ak sa čo i len trochu vyznáte vo fotoaparátoch, je jasné, že ovládate ich schopnosti aspoň v teoretickej rovine. Ak vyrážate na dovolenku, málokomu sa chce so sebou ťahať profesionálny fotoaparát s objektívom, prípadne aj statívom, ktorý zabezpečí výnimočné snímky, na ktorých nechýba ani sám autor záberu. Mnohí výletníci siahajú po šikovnom kompakte. Ak stavíte napríklad na Canon G7X mark II, tento fotoaparát oplýva naozaj výnimočnými vlastnosťami, ktoré by ste určite nečakali. Je preto na zváženie, či si pribaliť niekoľkokilogramový profi fotoaparát alebo sa spoľahnúť na kompakt, ktorý má ostré snímky v malíčku.

Skladný kompakt, ktorý zvládne profi fotky

Presne taký by mal byť váš fotoaparát, ktorý si pribalíte do kufra. Nie každý kompakt zvládne vyhotoviť profesionálne snímky, aké docielite len so zrkadlovkou. Avšak, Canon G7X mark II dosahuje veľmi slušné výsledky a jeho parametre presvedčili už nejedného výletníka. A nielen turistov či dovolenkárov! Milovníci kvalitných fotiek sa naň radi spoliehajú, pretože snímky, ktoré vytvára, hovoria jasnou rečou. Canon G7X mark II hodnotia používatelia ako excelentný produkt, mínusom môže byť slabá výdrž batérie a chýbajúci hľadáčik. Na dovolenkové fotenie je však ideálny, vyskúšate?