Leto nám neúprosne klope na dvere, plavky sa už trasú v skrini a vy sa rozplývate nad plánovaním tohtoročnej dovolenky? Ak vám dovolenka v krásnom Chorvátsku nestačí a Egypt vás svojou orientálnosťou neláka, zabezpečte si cestovné povolenie ESTA viza a vydajte sa na dobrodružnú dovolenku za široký oceán priamo do USA. Zažijete nezabudnuteľnú cestu plnú neočakávaných zážitkov. Kam sa vydať, ktoré miesta v Amerike navštíviť? Nechajte sa inšpirovať malou ukážkou americkej krásy.

Piesok, more a pláž

Ak patríte medzi tradičných dovolenkárov, ktorí ku dovolenkovému šťastiu chýba len piesok, more a pláž, navštívte pobrežné oblasti na juhu USA, konkrétne štáty Florida alebo California. Nohy sa vám budú zarývať do nádherného jemného piesku, pláže sú nekonečné dlhé a more nehľadajte, tu sa budete kúpať v oceáne. Okrem oceánu tu na vás čakajú aj kozmopolitné mestá, ktoré žijú aj v noci. Miami je mesto diskoték, plné klubov. LA, ktoré je neďaleko vzdialené od známej pláže Santa Monica zas ponúka filmový Holywood.

Dovolenka v pohybe

Ak chcete byť aj na pláži, ale zároveň aj vidieť nové miesta, odporúčame vám plavbu na lodi. Najvychýrenejšími destináciami sú ostrovy v Karibskom mori. Vašou úlohou je len nalodiť sa a užívať si prepych služieb poskytovaných na tejto plavbe. Loď sa počas noci presúva a zatiaľ čo počas dna si užívate panenské pláže ostrovov, večer sa môžete zabaviť na diskotéke, pozrieť si film, ísť do divadla, zacvičiť si vo fitku, skvelo sa najesť, a to všetko na jednej lodi.

Dovolenka za poznaním

Cestovanie do USA sa častokrát spája s poznávacími dovolenkami a výletmi. Čoraz viac ľudí nechce len tak ležať na pláži, ale chce spoznávať nové miesta, navštíviť významné monumenty. USA je na to ako stvorené. Nájdete tu obrovské metropolitné mestá, ale aj ospalé dedinky, množstvo prírody ale aj kopec zábavných parkov. Stačí si len vybrať a ísť za svojím srdcom. Medzi najnavštevovanejšie mestá patrí samozrejme New York, San Francisco, Los Angeles, ale aj Las Vegas či Miami.

Milovníci prírody

Ak nemáte rady smog, mrakodrapy a hlučné ulice, aj vy si nájdete svoje miesto v USA. USA priam prekypuje národnými parkami, ktoré sú plné zelene a bujnej vegetácie. Medzi obľúbené národné parky patrí Narodný park Grand Canyon, preslávil ho obrovský kaňon, ktorý stále dokazuje, že tu zastal čas. Pod nohami sa vám bude prášiť červený prach a navôkol sa bude rozliehať ticho narušené len divokým vetrom.

Bujará dovolenka

Ak ste party človek a nočný živel, Las Vegas je pre vás ako stvorené. Mesto, ktoré je priam zasadené v americkej púšti, je vrece plné zábavy. Nebudete si vedieť vybrať, aký program na večer zvoliť. Kasíno, tanečná show, party, či nebodaj neplánovaná svadba? Dych vám vyrazí tancujúca fontána a kúsok od nej si budete môcť pozrieť výbuch krátera. Okrem toho v Las Vegas sa od Sfingy môžete dostať k parížskej Eiffelovke až do Benátok.

USA je naozaj neopísateľná a čarovná krajina. My sme vybrali len malú ukážku toho čo všetko môžete vidieť a navštíviť. Ak teda ešte stále nemáte vybratú letnú dovolenku a chceli by ste ju mať tento rok vo veľkom štýle, stačí len kúpiť letenky, zarezervovať ubytovanie, vybaviť cestovne povolenie Esta  a šup za oceán.