Foto: Pexels/karolina-grabowska

Dôkladné a hĺbkové čistenie toalety


Určite to poznáte, niekedy dni bežia tak rýchlo, že aj upratovanie prebehnete raz-dva. Ak bojujete s nepríjemným zápachom vo vašej toalete, istotne by ste sa mali zastaviť a vyčleniť si na upratovanie dostatočný čas. Vydrhnite záchod zvnútra aj zvonka, zhora nadol. Môžete použiť čistiace prostriedky určené priamo na toalety alebo saponát a teplú vodu. Dokonca, ak to naozaj potrebujete, môžete
použiť zubnú kefku, aby ste sa dostali do každého zákutia. Nezabudnite toaletu utrieť aj čistou, vlhkou handrou, ktorá odstráni aj posledné zvyšky špiny. Dokonalú čistotu docielite aj tým, že vydrhnete záchodovú dosku a všetky pánty!


Zamerajte sa na okolie toalety

Umyte všetky predmety, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti vašej toalety, ako sú police, stoličky, odpadkové koše... Nemali by ste tiež zabúdať na pranie kúpeľňových predložiek a kúpeľňových koberčekov. Odporúčame z času na čas utrieť aj stenu okolo toalety. Vezmite si na mušku aj podlahu a precízne ju vyčistite zakaždým, keď upratujete v kúpeľni.

Foto: Pixabay/Lisaphotos195

Udržujte čistú odtokovú nádobu


Odstráňte všetko, čo uviazlo v odtokovej nádobe. Prepláchnite odtok takmer vriacou vodou a mydlom na umývanie riadu.

Použite dezinfekciu


Ako sme spomínali, toaletu môžete vyčistiť pomocou čistiacich prostriedkov určených priamo na tento účel, ale aj pomocou vody, mydla alebo saponátu na riad. Na záver odporúčame čisté miesta prebehnúť aj dezinfekčným prostriedkom a zabezpečiť si tak pocit krásnej hygienickej čistoty.

Pexels/Karolina Grabowska

Vytvorte si rutinu


Najlepším spôsobom, ako zabezpečiť, aby ste opäť nemuseli bojovať s nepríjemným zápachom, je zaviesť rutinné čistenie kúpeľne - od každodennej údržby až po týždenné a mesačné hĺbkové čistenie. Dávajte si pozor na všetky nenápadné zákutia, kde sa môžu skrývať drobné nečistoty.


Zdroj: The Complete Guide To Getting Rid Of Urine Smell In The Bathroom (homemadesimple.com)
Foto: Pexels/Karolina Grabowska; Pixabay/Lisaphotos195