7 tipov, s ktorými aj zaneprázdnení rodičia zvládnu chystať zdravú desiatu pre detiNa rodičov sa zo všetkých strán valia tisíce povinností a niekedy už neostane čas na prípravu desiaty pre deti. Školák potom odchádza z domu s peniazmi do bufetu. Pritom príprava zdravej desiaty môže byť naozaj rýchla.

  1. Najrýchlejšie je čerstvé ovocie a zelenina

Príprava jedla nemusí byť zložitá, deťom stačí kus ovocia alebo zeleniny. Vhodné sú napríklad papriky, kaleráby alebo reďkovky. Nezabudnite však ráno zeleninu nakrájať, aby sa dala ľahko jesť.

  1. Zdravé nátierky sú lacné

Skúste deti naučiť jesť nátierky z tvarohu a strukovín. Nátierky môžete pripraviť plnú misku, večer sa z nej naje celá rodina a ďalší deň zostane ešte na desiaty. Príjemným bonusom je nízka cena strukovín.

  1. Strážte kvalitu chleba a šunky

Ak dieťaťu niekedy dávate chlieb, nič sa nestane. Snažte sa však kupovať celozrnný alebo kváskový. Pri pulte s lahôdkami nespoliehajte na názov detská šunka a zaujímajte sa, koľko je vo výrobku skutočne mäsa.7 tipov, s ktorými aj zaneprázdnení rodičia zvládnu chystať zdravú desiatu pre deti (1)

  1. Sušené ovocie nezaťaží batoh

Dobrou desiatou napríklad na školský výlet je sušené ovocie a orechy. Jedlo je ľahké a nezaberie veľa miesta v batohu. Tiež je energeticky výdatnejšie než iné desiaty.

  1. Do jogurtu pridajte skutočné ovocie

Ovocné jogurty z obchodov sú často plné škrobu a cukru. Kúpte radšej veľké balenie bieleho jogurtu a deťom ho do školy dávajte do pohárov. Pridajte nakrájané ovocie alebo kvalitnú marmeládu.

  1. Ovocný šalát pripravte večer

Šaláty z ovocia milujú snáď všetky deti. S jeho prípravou môžu tie staršie večer pokojne pomáhať. Šalát pokvapkajte citrónovou šťavou, aby ovocie nezhnedlo a na noc ho dajte do chladničky.

  1. Skúste obľúbené smoothies

Prípravte deťom mixovaný nápoj smoothie. Okrem toho, že sú teraz v móde, sú aj veľmi zdravé. Školákom smoothie nalejte do uzatvárateľnej fľaše.

Ako deťom pripraviť smoothie

Ovocie alebo zeleninu očistite a zbavte jadrovníkov. Kúsky dajte do mixéra BlendTec Total Blender 2QT a zapnite ho. Za okamih je nápoj hotový a môžete ho rozlievať do fliaš alebo pohárov.

Výhodou je, že v tomto mixéri pripravíte aj detské príkrmy, zmrzliny, sorbety a koktaily. Prístroj je veľmi bezpečný, má poistku proti prehriatiu motora a bezpečnostnú poistku. Je skladný a ľahko ho so sebou vezmete aj na cesty.